Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy anglisztikás mennyire tud...

Egy anglisztikás mennyire tud angolul, miután végez az egyetemmel?

Figyelt kérdés
mondjuk egy egytől tízes skálán. A 10 az anyanyelvű szint.

2016. jún. 28. 08:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
7-9
2016. jún. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem tartom szerencsésnek az iskolában szerzett nyelvtudást összehasonlítani az anyanyelvi beszélő nyelvtudásával. A különféle élethelyzetekben előforduló, napi, rutinszerű nyelvhasználatot ugyanis iskolában csak részben lehet megtanulni, vagy semennyire. Az "anyanyelvi szintű" nyelvtudáshoz több évig kint kell élni a nyelvterületen. Ettől függetlenül meg lehet tanulni akár több tízezer szót is, az összes leíró grammatikát oda-vissza, és így is kitűnő nyelvtudása lesz az illetőnek, ami akár még választékosabb, precízebb is lehet, mint néhány anyanyelvi beszélő nyelvtudása, csak a napi tapasztalatokkal megszerezhető, életszerű nyelvi fordulatok kevésbé lesznek benne. Visszatérve a kérdésedre: illik felsőfoknál jóval magasabb szintre eljutni.
2016. jún. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

Az elsővel értek egyet.

Nekem van pár ilyen ismerősöm, aztán unokatesóm, aki az USA-ban nőtt fel, mondta, miután beszélt velük, hogy jók, de azért kihallani, hogy európai.

Persze az is számít, hogyan végez, kegyelem kettessel vagy...

2016. jún. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Lehetetlen megmondani, teljesen egyén függő. Úgy ahogy középiskolában is nagy különbség van az emrek között. De különben 3-7 között.


Viszont az anyanyelvűek között is bőven van 3-as is.

2016. jún. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Ha számokat kellene mondani, akkor a #4-essel értek egyet.

(2-es vagyok)

2016. jún. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Nekem egyszer azt mondta az egyik angol anyanyelvű ismerősöm, hogy még jobb is vagyok, mint sok anyanyelvű, viszont ahogy összerakom a mondatokat, az neki furcsának, különlegesnek tűnik annak ellenére, hogy a nyelvtannal és a szavak jelentésével sem voltak problémák. Pont anglisztikán egyébként azt is tanultuk, hogy anyanyelvi szint igazából sohasem lehet, hanem 1-10-ből max olyan 9,5-ig tudsz eljutni, akármilyen módszerrel tanulsz angolul vagy bármilyen másik nyelven. Az én tapasztalatom szerint is vannak különbségek. Aki például úgy megy oda, hogy a kiejtése jobb, mint a nyelvtana, vagy fordítva, az valamennyit tud fejlődni, de a végén ugyanúgy jobb lesz az egyikből, mint a másikból.
2016. jún. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Hát, jobban, mint sok anyanyelvű...én képtelen vagyok túljutni azon, hogy mennyi angol nem tudja a saját nyelvét.

There, their, they're, his, he's, you're, your totális káosz, aposztrófok rossz helyen, s ez a többség!!

Egy középfokún sem mennének át...

Én régi rendszerben végeztem, már alapból nagyon jól kellett tudni ahhoz is, hogy bekerülj, s a tantárgyak is angolul vannak ám...

Anyanyelvi szint meg: lesz egy kis különbség a 16 éves korában sulit befejező, meg a nyelvészprofesszor szintje közt.

2016. jún. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2016. jún. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
Félreértések vannak. Az anglisztika szak NEM nyelvtanfolyam. Nyilván valamennyire javít a nyelvi készségeken, de az főleg a szakszókincs elsajátításából adódik, meg abból, hogy rá vannak kényszerülve a hallgatók, hogy angolul kommunikáljanak. Aki úgy megy anglisztikára, hogy szarul tud angolul, és nyelvtanfolyamot vár tőle, az úgy is fog lediplomázni kettessel, hogy nem tud angolul. Aki erős C2-es szinten megy oda, ahogy az elvárható lenne, az közel anyanyelvi szinten fog kijönni. De senki ne menjen anglisztikára azért, hogy angolul tanuljon.
2016. jún. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előző válaszolóval. Anglisztikán nincs olyan sok nyelvgyakorlat, mint azokon a szakokon, amiket teljesen kezdők is elvégezhetnek, pl. ritkább nyelvek. Nálunk tényleg inkább az van, hogy angolul kell különféle dolgokat megtanulni.
2016. jún. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!