Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy álljak neki egyedül?

Hogy álljak neki egyedül?

Figyelt kérdés

Az angol nyelvet szeretném megtanulni, sajnos anyagilag nem engedhettem meg magamnak a tanárt.

Mivel kezdjem, nyelvtan, kiejtés vagy egy használható szókincset gyüjtsek össze?

Esetleg könyveket tudnátok ajánlani? Szalai Nórától van egy könyvem ami a nyelvtannal foglalkozik, de nem hinném, hogy ennyi lenne az egész.

Filmek, videók mennyire segítenek? A nyelv maga nem idegen számomra, inkább csak a kiejtése miatt nem tudok vele mit kezdeni (9 évig németet tanultam..), pedig lenne elszántságom, kitartásom hozzá. Rossz érzés mikör körbenézek a világba, mindenhol angol én meg nem sokat értek belőle.

Esetleg youtube-on lehet találni vmire való oktató videókat kezdők számára?


2016. jún. 28. 11:24
 1/2 anonim ***** válasza:
55%
Torrentoldalakon lehet találni hanganyaggal! Mj: esetleg barátot megkérzs és le szedi neked...
2016. jún. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó nyelvtankönyv mindenképp sokat segít, érdemes szisztematikusan haladni és felépíteni az egészet, ami tanár nélkül nem könnyű. Tudom, hogy egy rendes tanár valóban drága, de esetleg érdemes lenne az elején beiratkozni nyelvsuliba. Egyetemisták/középiskolások is óránként akár pár száz forintért vállalnak angoltanítást, ez talán még a belefér kategória lehet.

Szókincs bővítéséhez nagyon sok anyagot találsz a neten. Én mindenképp ajánlom, hogy nézz sok filmet/videót angolul, felirattal. Lehet olyan, amit már láttál, és tudod, hogy miről szól, így csak a nyelvre kell odafigyelned. Nyelvtanban és szókincsben is sokat tudsz fejlődni, ha olvasol angolul: el tudod kezdeni gyerekkönyvekkel, mesékkel, aztán lehet szépen fokozatosan haladni az egyre nehezebb felé. Amit én eddig tankönyvként használtam és bevált: Round-Up, Project, Headway, New English File, Traveller. Ezek elsősorban fiataloknak készített tankönyvek, de szintről szintre építkeznek és nagyon jó alapot tudnak adni. Sokhoz munkafüzet is jár, így tanulás után le tudod ellenőrizni, mennyit tudsz. Ezen kívül a hanganyagot tartalmazó CD-t is elküldik, hogy hallás után is gyakorolhass.

Esetleg tudsz keresni levelezőtársat is, ha van rá elég időd, így a mindennapi angol kifejezéseket (és a szlenget) nagyon jól be lehet gyakorolni, plusz barátokat is szerezhetsz, ha ügyes vagy.

[link]


Sok sikert! :)

2016. jún. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!