Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan a legcélszerűbb sok...

Hogyan a legcélszerűbb sok idő ráfordításával gyorsan megtanulni egyedül spanyolul?

Figyelt kérdés
Tanfolyamra se keret, se időm igazából, a saját tempómban esténként jóval többet tudnék haladni. Nézegettem pár könyvet, a PONS-ról nem hallottam túl sok jót, bár megvannak, a Kreatív nyelvsorozat spanyol könyve nagyon jónak tűnik, van még egy Faluba-Horányi nyelvtankönyvem, ami megintcsak elég száraznak látszik, valamint egy szóbeli nyelvvizsgára felkészítő 1000 kérdés 1000 válaszom, ami még nyilván nem kell, teljesen kezdő vagyok. Ha valakinek van ötlete, könyv- vagy oldalajánlata, előre is köszi!

2016. jún. 24. 06:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is egyedül tanulom a spanyolt épp, a Girasol tankönyvet használom, nagyon szeretem. Az alapokhoz a 15 perc spanyol című könyvet használtam, abban megtanít pár alap szót, igét, de ha azt nem használod, akkor is működik a könyv.

Mivel egyedül tanulod, ne számíts arra, hogy bármelyik anyag is eszméletlenül izgalmasnak fog tűnni. Úgy tudod feldobni a dolgot, hogy stimulálod magad. Én mesé olvasok spanyolul, kiszótárazom (most a piroska és a farkast töltöttem le :D ), jó az egyszerű szavak és mondatok miatt, plusz hangosan olvasva a kiejtést is szokod. Van youtube-on is nyelvlecke.

Angolul tudsz? Úgy érhető el a legtöbb anyag.

2016. jún. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudok angolul, nem lesz vele gond, csak ezt a PONS-t próbálgatom, nehéznek tűnik, mintha nem magyarázna eleget. De ezeknek a könyveknek utánanézek, ha van még valami tipped, megköszönném! :)
2016. jún. 24. 21:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi spanyol kéttannyelvű gimiben a "Prisma" tankönyvsorozatot vettük végig ebben komplex,de főleg nyelvtanra koncentráló anyag van.A munkafüzete különösen jó. "Rápido" c. könyvet első évben használtunk mellé,ebben sok szövegértés,szöveg hallgatás,picit "iskolásabb". "Suena"-ból is tanítottak az elmúlt években de én nem ismerem. Édesanyámat a Katedra tanfolyam keretein belül a Sin fronteras tankönyvcsaládból tanították,párbeszédek és rövid leckék vannak benne,nem száraz de szerintem kevés egy idő után,persze otthoni tanulásra jó lehet. "Palabras,palabras" jó a szókincs fejlesztésére kezdőknek.Kicsit később már a Grimm kiadó Spanyol mondattár c. kiadványa is beszerezhető,ebben több száz példamondat és kifejezés segíthet a választékos és nem "idegenes" fogalmazásban,nekem ez a személyes kedvencem. Nagyon hasznos beszerezni egy igeragozási tárat,nekem a Paloma Rubio:Verbos espanoles conjugados van meg,sokszor előkerült a tanulmányaim során főleg a különböző rendhagyó igékkel nagy segítség. Nyelvtani könyvek közül a Faluba-Horányi a tökéletes,persze száraznak tűnik mert nem magába kell megtanulni hanem csak egy nyelvtani összegzést,áttekintést ad de hidd el szükséges lesz majd rá. :)
2016. jún. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!