Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kell az összetettebb...

Hogyan kell az összetettebb angol mondatokat értelmezni amiben to, for, into, at stb szvak vannk? SoS Mi a lényege az egésznek?

Figyelt kérdés

Ha ezek a kiegészitő szavak vannak a mondatban nem tudom értelmezni pontosan a mondatot.


pl:


I have got to go now.


I'm here to work on your computer.(itt vagyok dolgozok a számítógépeden)


"I'm here to welcome you to the neighborhood."(Üdv! itt vagyok te vagy a szomszéd)


"I'm here to receive the award."


Jok a forítások?


Hogyan és mikor kell használni PL : TO , FOR stb szavakat?


2016. jún. 29. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én így fordítanám:


I have got to go now. - Most mennem kell.


I'm here to work on your computer. - Azért vagyok itt, hogy dolgozzam a számítógépeden.


"I'm here to welcome you to the neighborhood." - Azért jöttem, hogy bemutassam a szomszédokat/környéket.


"I'm here to receive the award." A díjat átvenni jöttem.

2016. jún. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezeket a legjobb lenne nem különállóan, hanem kifejezéssel, szerkezettel együtt megtanulni.


Pl. I have got to go = "el kell mennem", a has to/has got to = vkinek kell vmit csinálnia


A többiben az I'm here to... ugyanazt jelenti

- I'm here to work on your computer = azért vagyok itt, hogy a számítógépeden dolgozzak.

- I'm here to welcome you to the neighborhood = azért vagyok itt, hogy köszöntselek a szomszédságban

- I'm here to receive the award = azért vagyok itt, hogy átvegyem a díjat

2016. jún. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!