Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Könnyű angol nyelvleckék...

Könnyű angol nyelvleckék utazás témában?

Figyelt kérdés

A párom annakidején nem tanult angolt az iskolában, mindeddig nem is volt kimondott szüksége rá. Nemrég azonban egy nemzetközi utasszállító cégnél kezdett dolgozni, ahol az utasok nagy száázaléka magyar, viszont szinte minden alkalommal van egy-két idegen nyelvű utasa, akivel csak angolul lehetne értekezni.


Egyszerű és könnyű nyelvleckéket, oldalakat keresek, ahonnan elsajátíthatna néhány utazással kapcsolatos kifejezést.


2016. júl. 2. 11:10
 1/2 anonim ***** válasza:
49%
Ha egy szót nem tud angolul, akkor nem fog úgy kommunikálni, hogy bemagol néhány mondatot. Inkább kezdjen el rendesen tanulni. Egy év alatt már meglehetősen magas szintre el lehet jutni. Még azt se írtad le, hogy egyáltalán mi a munkaköre, miről kéne az utasokkal beszélnie.
2016. júl. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Egyértelműnek véltem, hogy ő a sofőr :) Szóval nem idegenvezető, vagy hasonlók. Valóban az alapoktól lenne jó kezdeni, csak ő sem 20 éves már és tudom, hogy nem fog szótárral a kezében nekiállni. Nem mondatok betanulására gondoltam, hanem olyan nyelvleckére, ami az utazás témakörére fekteti a hangsúlyt. Hogy ne olyan szavakkal vegye el az idejét, amire kevésbé lesz szüksége, hanem inkább a célirányos fogalmakra, kifejezésekre koncentráló nyelvlecke kellene.
2016. júl. 3. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!