Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet kezdjek el...

Milyen nyelvet kezdjek el tanulni az angol után?

Figyelt kérdés

Szeretnék elsajátítani B2-es szinten egy másik nyelvet. Németből nagyjából alapfokon tudok, de érdekel a francia, a spanyol és az orosz nyelv is, meg talán a japán.

Az angolhoz viszonyítva melyik milyen nehézségű? Mik a tapasztalataitok? Melyiket ajánlanátok?

A válaszokat előre is köszönöm!



2016. jún. 13. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt tanuld amelyiket használod is szerintem. Japánt nem is nagyon lehet másképp, legalábbis én így tapasztalom.

Spanyol nagyon könnyű, francia nehezebb, de nem vészes.

2016. jún. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 meszike91 ***** válasza:
német?
2016. jún. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Spanyol
2016. jún. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Español
2016. jún. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én franciás vagyok, nekem ez az első idegen nyelvem, második az angol. A kettőt összehasonlítva a francia jóval nehezebb, összetettebb, és persze nem is találkozol vele szembe minden második dalszövegben vagy a neten.

Én akkor ajánlom a franciát, ha valóban érdekel és eltökélt vagy, mert bizony nem két hét, mire belerázódsz. Rengeteg szabályuk van, még több kivétel. Az angolhoz képest teljesen újra kell tanulnod a kiejtést is.

Én francia-magyar kéttannyelvűs vagyok, jövőre fogok érettségizni, tehát most vagyok a negyedik évem végén, plusz három hónapot kint töltöttem Franciaországban. Másfél éve lett meg a középfokúm (DELF nemzetközi nyelvvizsga), jövőre az érettségihez kapom meg a felsőfokút.

Szép nyelv egyébként, én nagyon szeretem, és ha belerázódsz, már nem olyan nehéz. Az elején sokan kétségbeesnek és abbahagyják - na, ezt az időszakot kell valahogy átvészelni! :)

Ha kérdésed van, írj nyugodtan, szívesen válaszolok :)

2016. jún. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Angolhoz képest a német is nehéz eléggé.

Ismerek olyanokat, akik angol után kezdtek németet tanulni, nos, sokan kb vért izzadtak vele..

2016. jún. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!