Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segíthet az angol tanulásban,...

Segíthet az angol tanulásban, ha angolul nézek filmeket?

Figyelt kérdés
Valamint használjak feliratot? Miylet? Szintén angolt vagy magyart?

2016. júl. 5. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Magyart ne, mert idővel a filmet fogod figyelni és a feliratot és nem a nyelvet. Ha kell felirat, akkor angol felirattal nézd! Érdemes olyat nézni, amit már láttál, így nem a cselekmény vonja el a figyelmed, hanem a kifejezések.
2016. júl. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És az segíthet, ha olyan nyelvű a szinkron, amit egyáltalán nem értek, de viszont angol feliratos?:)
2016. júl. 5. 21:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez összezavaró, legyen inkább hang nélkül felirattal. Vagy akkor már inkább magyar szinkron angol felirattal, de ez kevésbé hatékony, mint ha minden része angol lenne.
2016. júl. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! :)
2016. júl. 5. 22:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem sokat segitett, foleg a hallott szoveg erteseben (olvasas mindig is jobban ment).

Eleinte magyar felirattal neztem, nem sokkal kesobb mar angollal (ez hatekonyabb), mostanaban felirat nelkul.


Neztem mar orosz filmet angol felirattal, de azt nem a nyelv miatt, hanem mert erdekelt az a konkret film (Stalker volt egyebkent).


Az is segit, ha holtidoben telefonrol angol szoveget hallgatsz. A pirate bay-en van egy csomo audiobook (persze film is), kinezel egy olyan temat, ami erdekel, es letoltod. Szovegertesben kb. annyit segit, mint ha filmet neznel, csak nem vagy helyhez kotve. Vagy letolthetsz youtube-rol hireket, a kep nem erdekes.


Van par kedvenc vloggerem, Linuxra irtam egy scriptet, ami minden nap letolti az uj videokat, konvertalja hangga, es feltolti a telefonomra, igy utazas kozben is tudom hallgatni (a kep altalaban nem erdekes). Ha nem vagy ennyire lusta (mint en), akkor persze kezzel is megcsinalhatod.

2016. júl. 8. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!