Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Képzési idő másfélszerese...

Képzési idő másfélszerese blablabla, na de ha végeztem?

Figyelt kérdés

Szóval, már írtam a TO-nak meg az Oktatási Hivatalnak is, de mivel ma vasárnap van, és tuti nem kapok választ, ide is írok, mert tudom, hogy úgyis lesznek akkora kockák, akik mondanak értelmeset. És mivel szétbasz az ideg így hajnali 3 körül, amúgy is jól esik most írni.


Szóval, végeztem a fősulin. 2012-ben kezdtem el, történelem alapszakon. 3 éves volt a képzés, én 4 évet jártam. De annyira rakás szar ez a hivatalos szöveg, amit a szerződés is ír, hogy letépném a fejem, meg a leíások sem konkretizálnak sokat. Úgyhogy teljesen ellentétes dolgokat olvasok. MOST AKKOR RÁM MI VONATKOZIK?!!


1. A képzési idő másfélszerese alatt kell diplomát szerezni. Oké, jártam 4 évet. 3 lett volna eredetileg 3+1,5=4,5, szóval van még egy félévem.

2. "Akkor lép életbe a fizetési kötelezettség, ha megszűnik a jogviszony". -- De akkor most ez vonatkozik rám? De akkor az első pont kire vonatkozik? A még aktív hallgatóra? Tehát ha én elvégzem, de 4 ponton múlt az a retkes nyelvvizsga, akkor most valószínűleg augustusban szívhatok? Mert megkaptam a papírt, ami leírta, hogy ennyi meg ennyi pénzt költött rám az állam, de az nem rendelkezett fizetési kötelezettségről.


Most akkor mikor kell csengetnem? December közepén, vagy egy hónap múlva? Annyira.... ááh nem értem, miért nem lehet köznyelven leírni ezt, lehetőleg dedós szinten, hogy az olyanok is megértsék, mint én.


A másik kérdés meg a nyelvsulira vonatkozik... Írják, hogy nyelvtanfolyammal ki lehet váltani. Máshol azt írják, hogy felnőttképzéses nyelvtanfolyam kell. AZMI? mi az a felnőttképzéses nyelvtanfolyam? Vagy olyan nyelvviskola kell, aminek van felnőttképzési engedélye. most akkor ha holnap bemegyek a katedra nyelvvizskolába és beiratkozom, majd a halasztás kérvénye mellé csatolom a suli igazolását, hogy épp nyelvtanfolyamra járok, az jó, vagy nem jó?


Fuuuh, emberek... Miért nem élhetek egy eldugott szigeten egy halom benszülött között, fele ennyi ideg nem tépne ketté. :(



2016. júl. 9. 03:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kéne bármiért fizetned jelen esetben. Ha a képzési idő másfélszerese alatt nincs meg a diplomád onnan kell fizetni a további aktív szemesztereket, de az állami szemesztereket nem kell visszafizetned ilyen esetben. Akkor kéne ha több mint egy évre kiiratkoztál volna az egyetemről. De ha abszolváltál már és csak a nyelvvizsga kell akkor nincs ami miatt bármit vissza kéne fizetned. Valószínűleg csak egy általános tájékoztatás, hogy ha úgy döntesz mégse dolgozod le azt az időtartamot itthon amennyit a hallgatói szerződésben ír akkor mennyit kell majd visszafizetned, de erre meg van 20 éved.


A felnőttképzéses nem ez a diplomamentő cucc? Erről a részről nem tudok, nálunk simán abszolválni kellett és ha megvolt az államvizsga meg a védés akkor bármikor be lehetett menni amikor megvolt a nyelvvizsga, azt be kellett adni a TOs néninek és miután lepapírozta a dolgokat oda is adták a diplomát. Nem kellet bizonyítani hogy nyelvvizsgára járok, csak a végén kellett a papír hogy akkor elvégeztem.

2016. júl. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Te megis mit szeretnel kifizetni? Elvegezted idoben a kepzest, a kepzesi ido masfelszeresen belul. Pont. Abszolvalsz, meglesz a nyelvvizsga, akkor a diplomat is kikapod. De ennyi szovegertessel es logikaval, nem latom ertelmet.
2016. júl. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De bacca meg mindenki azt harsogta, hogy "úristen, nincsen meg a diplomád, akkro fizetned kell". Felmentem a hivatalos szerződést elolvasni, ott is van ilyen, máshol is azt írták, hogy hiába van záróvizsgám, diploma kell a végzéshez, ahhoz meg ugye nyelvvizsga kell. Állítólag egy csomó ember fizethet azért, mert ugyebár lezáróvizsgázott, de diplomát nem kapott.
2016. júl. 9. 12:04
 4/10 A kérdező kommentje:

"A magyar állami (rész)ösztöndíjas hallgató főbb kötelezettségei:


az általa folytatott, magyar állami (rész)ösztöndíjjal támogatott adott képzésén a képzési és kimeneti követelményekben meghatározott tanulmányi idő alatt, de legfeljebb a képzési és kimeneteli követelményekben meghatározott képzési idő másfélszeresén belül megszerezni az oklevelet, és

az oklevél megszerzését követő húsz éven belül az általa állami (rész)ösztöndíjjal folytatott tanulmányok idejével megegyező időtartamban magyar joghatóság alatt álló munkáltatónál a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény 5. §-ában meghatározott biztosítási jogviszonyt eredményező munkaviszonyt, munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyt fenntartani, vagy magyar joghatóság alatt vállalkozási tevékenységet folytatni (a továbbiakban: hazai munkaviszony),

átalányként megfizetni az adott képzésre tekintettel a Magyar Állam által folyósított állami ösztöndíj 50%-ának megfelelő összeget a Magyar Államnak, ha az 1. pontban meghatározott határidőn belül nem szerzi meg a magyar állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzésben az oklevelet, vagy

visszafizetni az adott képzésére tekintettel a Magyar Állam által folyósított magyar állami (rész)ösztöndíjnak – évente a Központi Statisztikai Hivatal által megállapított éves átlagos fogyasztói árnövekedés mértékével növelt - összegét a Magyar Államnak, ha az oklevél megszerzését követően nem tart fenn a 2. pont szerint hazai munkaviszonyt."


- Na most itt az a probléma, hogy:


1. Habár 4 év alatt lezártam a tanulmányokat és záróvizsgát tettem, az új módosítás, mint "végzés" a diplomára utal. És olvastam olyat is, hogy sok végzettet ért váratlanul a postás áldásos levele, mert ugyan volt záróvizsgája, de diplomája nem, ezért fizetnie kellett.

2. Azt is írja, hogy a képzési idő másfélszeresén belül. Oké, de ez most aktív hallgatókra vonatkozik, vagy mindenkire, aki mondjuk időben záróvizsgázott, de még nincs nyelvvizsgája, akkor neki 1,5 év még a határideje? (én esetemben fél év).

3. Máshol azt írják, hogy fizetni kell a hallgatói jogviszony megszűnésével.

4. Megint máshol azt írták, hogy ha nincs meg a diplomád, akkor felnőttképzéses nyelvtanfolyammal (wtf) lehet halasztást kérni a fizetési kötelezettség alól kétszer, max 2 évre.

5. A harmadik helyen azt írják, hogy le lehet dolgozni, azaz 3 éves képzés esetében 6 évig kellene itt senyvedned.


Ti azt mondjátok, hogy nem kell fizessek. Mások szerint kell, de ÉRTELMES leírást nem találok. Ha ezt a sz***rakás szöveget úgy írnák, hogy ne sajduljon bele a fejem a megértésébe, akkor nem lenne senkinek gondja.

2016. júl. 9. 12:11
 5/10 A kérdező kommentje:

"A

hallgatói ösztöndíj szerződésben hallgató vállalja, hogy:

 meghatározott időn, de legfeljebb a képzési idő másfélszeresén belül oklevelet

szerez, vagyis az oklevél megszerzéséhez teljesíti a szak nyelvvizsga követelményeit

is, illetve

 az azt követő 20 évben az állami ösztöndíjas formában folytatott tanulmányi idő

kétszereséig magyar joghatóság alatt álló munkáltatónál társadalombiztosítási

jogviszonyt eredményező munkaviszonyt létesít, vagyis hazai munkavégzést vállal."


Szóval köszöni szépen a szövegértésem, de nincs baj vele. Nekem ezzel a felesleges jogi szöveggel van bajom, meg az egymással ellentétes infókról. Tájékozódni akarok, és nem tudok, mert össze-vissza írnak mindent.

2016. júl. 9. 12:15
 6/10 anonim ***** válasza:

Képzés másfélszeresében aktív szemesztereket számolnak, abszolválás után nem vagy már aktív szemeszteren, vagyis sehogy se tudod túllépni a másfélszeres időt.

1 évet biztos eltelhet a védés/államvizsga között és a nyelvvizsga között, ezt személyesen tapasztaltam, nem kellett semmit visszafizetnem.

2016. júl. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Barmit is modositanak most, az rad nem fog vonatkozni.
2016. júl. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De nem értitek mit nem értek? :D


Azt írja ez a sok szöveg, hogy "ha a hallgató nem tesz eleget a nyelvi követelményeinek, és nem szerez időre diplomát..."


De itt a bibi, hogy nekem nincs nyelvvizgsám. Hiába záróvizsgáztam le, hiába írtam szakdogát, lezártak, kész vége a sulimnak. De nincs nyelvvizsgám, nem tettem eleget a nyelvi követelménynek, tehát nincs diplomám sem. Az internetet úgy túrom fel mint egy őrült, és sehol se találok konkrét magyarázatot, hogy most akkor rám mi is vonatkozik. Olyat találtam, hogy egykori főiskolai/egyetemi hallgatóknak küldtek ki fizetési felszólítást, mert nem volt diplomájuk, meg hozzá ugye nyelvvizsga.


Épp ez a bajom, hogy olyan mocskosul megcsavart szöveggel van megfogalmazva a szerződés, hogy nem tudom, mi vonatkozik rám. ugyans a szerződés azt írja, hogy "aki nem tesz eleget a nyelvi követelményeknek meghatározott időn belül". Na de annak még én se tettem eleget, ezért kérdezem, hogy most akkor nekem még van fél évem, vagy nincs, mert máshol jogviszony megszűnését hozzák fizetési kezdésnek. Akkor itt van aki mondja, nem kell fizetni, más azt mondja, hogy kell mert a nyelv miatt...


Én nem tudom, holnap felhívom már az OH-t.

2016. júl. 10. 15:26
 9/10 anonim ***** válasza:

Értjük, csak épp te nyafogsz itt a másfélszeres időn.

NEM KELL MÉG FIZETNED. Ha fizetni kell azt írják hogy XY számlaszámra akkor 2016. szeptemberétől kezd perkálni a havi X forintot, ne aggódj elég egyértelműen jelzik ha már fizetned kell. Bárhogy is vesszük a végzés után egy év mindenhogy van a nyelvvizsgára, hogy megkapd a diplomád. Az őszi vagy a téli nyelvvizsga időszakban megcsinálod és akkor biztos nem kell fizetni.

2016. júl. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az lenne a kérdésem, hogy végül erre kaptál választ az Oktatási hivatalból? Mi volt a megoldás?
2018. júl. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!