Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A franciában mindig szóközt...

A franciában mindig szóközt tesznek a szóvégi jel elé?

Figyelt kérdés

Pl. "Est-ce que tu connais Simon ?"


De akár ha felkiáltójel is, akkor is látom, hogy szóköz van előtte. Ez mindig így van?



2016. júl. 14. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én tanulok egy ideje franciát meg éltem is kint, de ilyennel még nem találkoztam. Esetleg nyomtatásban, bizonyos könyvekben?
2016. júl. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%

Nem.

Pontosan úgy használják az írásjeleket, mint a magyarok,

egyedül a vesszők kitevése nem egyezik.

De erre nem is fektetnek olyan nagy hangsúlyt.

Hogy a Te példádnál maradjunk:


Est-ce que tu connais Simon?

Sinon, viens avec moi, je te le présente!


Milyen könyvben láttad azt, hogy szóközök vannak a mondatvégi írásjelek előtt?

2016. júl. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
én doulingon tanultam a nyelvet, és ott is rendszeresen szóköz van a felkiáltójel előtt. Azt gondoltam valami olyasmi lehet,mint a spanyol fordított felkiáltójel a mondat elején vagy a kérdőjel.
2016. júl. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%
Olyan helyről senki ne tanuljon, ahol szóköz van az írásjelek előtt, mert már ennyiből is látszik, hogy megbízhatatlanok.
2016. júl. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Pl. itt több helyen is:


[link]

2016. júl. 15. 10:16
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Igen, közben én is megnéztem egy-két francia könyvet, és úgy látom, hogy összevissza használják, attól függően, hogy melyik nyomdából került ki.

Nyilván a lektorok is különböző formában javítanak, de ha lesz időm, utánanézek, van-e erre külön szabály.

2016. júl. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Rendszeresen levelezek franciákkal és én is megfigyeltem már, hogy a központozások előtt nagyon sokan szóközt használnak. Szerintem nincsen ilyen nyelvi szabály náluk sem, egyszerűen csak egy szokás lehet. De tény, hogy nagyon gyakor a jelenség.
2017. júl. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez tényleg így van! Én akárhány franciával találkozom, mindenki így használja.


Itt egy videó is erről a témáról, anyanyelvitől. A kérdőjel meg felkiáltójel 2.10-től kezdődik.


[link]

2017. szept. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!