Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanulhatok meg itthon...

B~Way kérdése:

Hogyan tanulhatok meg itthon viszonylag gyorsan portugálul?

Figyelt kérdés
Úgy hogy legalább ha beszélgetek egy portival akkor megértsük egymást az ő nyelvén

2016. júl. 15. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Brazil portugált tanítok. Az is jó?
2016. júl. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ponte de Lima-ban lakik (mostmár) kedves ismerősöm aki kedvéért meg akarok legalább "köpködő" szinten portiul.

Mind kettőnknek nehezen megy az angol (nekem kicsit jobban) és így eléggé nehéz társalogni pedig nagyon szeretünk.


nem tudom hogy mennyire értené.


Meg hol vagy hogy tudnál tanítani? Én Tiszántúli vagyok és sajnos állandóan dolgozok. Sajnos nem munkaidő rendileg hanem "bentlakásos" munka.

Azaz elkezdem szeptemberben ahová raknak és ott kell lennem januárig

2016. júl. 15. 17:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Ebben a brazilban én is benne lennék.
2016. júl. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A brazíliai portugál kicsit más, mint a portugáliai. Én a brazilt tanulom, és már sok mindent meg is értek, a portugáliaiakat viszont nem mindig. (Néha még a brazilok is így vannak ezzel, de az esetek többségében megértik egymást a portugáliaiakkal). Amúgy én is egy anyanyelvű ismerősömmel tanulok, és szerintem így sokat lehet fejlődni. Szóval érdemes lenne megpróbálnod már az elejétől kezdve kommunikálni az ismerősöddel. Persze ez nem könnyű, főleg az elején, de a neten is elkezdheted megtanulni a leggyakoribb szavakat, kifejezéseket,hogy legyenek meg az alapok. A megértés is könnyebben fog menni, ha kezdettől fogva nézel portugál nyelvű videókat, még akkor is, ha még nem mindent értesz. (Ha mondjuk filmet nézel, akkor a szövegkörnyezet is segíthet rájönni, hogy ez vagy az a szó mit jelenthet, főleg ha olyasmit nézel, amit már magyarul is láttál). Kezdetben úgyis a mondanivaló/szövegek lényegét fogod megérteni, és nem feltétlenül az összes szót egyesével. Ez viszonylag gyorsan fog menni, de ahhoz, hogy jól tudjál írni és beszélni, sok gyakorlás kell.
2016. júl. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!