Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgára ünneplős ruhában...

Nyelvvizsgára ünneplős ruhában kell menni vagy lehet "egyszerű"ben is? ( komplex nyelvvizsga, egy napon van az írásbeli, szóbeli)

Figyelt kérdés
Tehát ajánlott-e fekete nadrágban, fehér ingben feszíteni, vagy elég egy sima jó póló, egy nem farmer nadrág.
2016. júl. 16. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én egy fekete farmerban (nem koptatott, szakadt), fehér csinos felsőben és rózsaszín blézerben mentem.

Nem kell "ünneplős", de mindenképpen elegánsan illik felöltözni, nem mackóban vagy szakadt p*csafarmerban menni.

2016. júl. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
Én nyáron, nagy melegben vizsgáztam. Nem öltöztem ki túlzottan, egy nyárias, mintás szoknya + egyszínű blúz volt rajtam, senki nem szólt meg érte :) Szerintem nem kell túlzasba vinni, de mindenképp legyél ápolt, tiszta, rendezett ruhában! Egy ing (betűrve) sötét nadrággal, esetleg egy zakó bőven elég, ha fiú vagy. Sok sikert!
2016. júl. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell konkrét ünneplő de azért illik elegánsan megjelenni.


Én a barátommal nyelvvizsgáztam együtt. Én egy sima egyszínű világoskék blúzban és fekete szoknyába mentem harisnyával mert akkor az idő miatt is indokolt volt és magassarkút vettem fel.


A barátom egyszínű bordó inget vett fel, fekete sima normál farmernadrágot és fekete cipőt vett fel.


Akik még velünk voltak ők sem öltöztek túl. Volt aki sima galléros pólóban ment és kék farmert vett fel. Neki sem szóltak érte.


Amikor még jártunk tanfolyamra vizsga előtt mondták is hogy kulturált öltözetben jelenjünk meg, nem kell kirittyenteni magunkat mint az érettségin de ne is szabad idő ruhába menjünk. A barátom amikor 3 héttel később targoncás OKJ vizsgára ment volt náluk egy srác aki munkaruhába ment mert csak a vizsga idejére engedte el a főnöke. Tiszta volt a ruhája neki a vizsgabiztos is csak megjegyezte hogy ő még ilyet csak munkahelyen belüli vizsgákon tapasztalt, de a srác elmesélte hogy mi a helyzet és engedték vizsgázni.

2016. júl. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy napon van, öltözz ki, írásbelire nem kell, mert "ott nem vagy senki", de szóbelin ugye te vagy bent egyedül (bár ez nyelvvizsgafüggő), viszont ha nem tudsz átöltözni, akkor menj ünneplőben, egyszer ki lehet bírni.
2016. júl. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!