Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy vannak ezek a mondat...

Hogy vannak ezek a mondat angolul?

Figyelt kérdés

Adna-e valami tanácsot nekem?

Volt-e megrázó élményed Párizsban? Ha igen, akkor mi?



2016. júl. 19. 18:44
 1/10 anonim válasza:

Can you give me an advice?

Have you experienced a shocking moment in Paris? If you have, what was it?

2016. júl. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

-Would you give me some piece of advice? (most úgy érted, hogy "valami, amire esetleg figyeljek", vagy konkrétan valamivel kapcsolatban szeretnél tanácsot kérni?)


-Have you had any shocking experience in Paris? If so, what was it? (sima múltban is jó, főleg ha már lezárult, nem ott él az illető, stb. akkor célszerű azzal, a magyar mondatból ez nem derül ki.)

2016. júl. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
#1 Az "advice" uncountable noun, nincs ilyen, hogy "an advice", piece / pieces of advice van (úgy működik, mint az information)
2016. júl. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves Második!

Úgy értem, hogy valami amire figyeljek:)

2016. júl. 19. 18:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Can you give me advice?

Have you had any shocking experience in Paris? If so, what was it?

2016. júl. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Is there anything I should pay special attention to? - én így mondanám, amire te szerintem gondolsz.. "Van valami, amire különösen figyelnem kellene?" vagy vmi ilyesmi, jobban kifejezi, amire te szerintem gondolsz. :)
2016. júl. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Csak úgy kíváncsiságból, az első válasz (as "an advice")-on kívül mennyire volt értelmes? Mert én írtam azt, és érdekelne xd

(15 éves vagyok)

2016. júl. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát megértik, de helytelen. :) Illetve.. tőlem ezt így megkérdeznék, tuti az lenne a válaszom, hogy "About what?".. Nem tudom, valamiért én ezt nagyon úgy érzem, hogy nem derül ki belőle, hogy miről szeretnél tanácsot kérni, sokkal inkább olyan, hogy "Adnál nekem egy tanácsot?" .. "-Miről..? / Mivel kapcsolatban?".
2016. júl. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
De azért van értelme nem?:D
2016. júl. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Értelme mindennek van, csak annak sincs ami értelmetlen.

/P. Howard/

2016. júl. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!