Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A német nyelvben tényleg...

A német nyelvben tényleg nincs semmi rendszer/ szabály a névelők besorolására?

Figyelt kérdés
Pl a spanyol nyelvben a végződések alapján vannak szabályok, hogy melyik hím, illetve nőnemű.. Németben tényleg nincs efféle szabály??
2016. júl. 23. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Természetesen van. Pl. -ung végűen rendszerint nőneműek, a -chen végűek meg semlegesek.
2016. júl. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Az -e végződés altalában nőnemű (die)
2016. júl. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Van azért, de nem mindenre igaz.


Az -ung, - heit és -keit végződés mindig "die"

A "chen" mint kicsinyítőképző mindig "das" (még a Mädchen esetében is, ami kislányt jelent.)

- Gyakori esetben (de itt már vannak kivételek!!) az -e végződés "die", az -er" végződés pedig "der".

2016. júl. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A legböszmébb Feri ***** válasza:
36%

Az -ung végződésűek nőneműek, lásd: der Hornung

- hopp, mégsem

Az -e végződésűek nőneműek, lásd: der Käse, der Hase

- napasztmek, ez se igaz

Egyébként van csoportosítási lehetőség, de rengeteg a kivétel, ingadozás. Tanuld meg a főnév nemét (nemeit...), az a legegyszerűbb

2016. júl. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
9%
Én nem értem hogy lehet megjegyezni a névelőket. Számomra lehetetlen.
2016. júl. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pedig van nyelvérzékem és nem vagyok hülye:D ha meg is jegyzem, ha egy szót nem ismételtem át egy ideig, akkor biztos hogy nem fog eszembe jutni a névelője magamtól:/
2016. júl. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

A "Hornung"-ot a kutya nem használja már, kihalt. Az "ung"-ra mondható gyakorlatilag, hogy mindig die. Így a legegyszerűbb megjegyezni, teljesen felesleges megkeresni az egyetlen olyan archaikus szót, aminél nem igaz ez. Szerintem a németek 99%-a azt sem tudná, mit jelent ez. (Amúgy az azért "der", mert minden hónap-név "der", tehát ez is egy szabály végül is.)


Mintha angolban valaki tegezve akarna beszélni, vagy más hasonló, Shakespeare korabeli szót akarna használni, ami mára kihalt.


Az -e végződésre meg mind írtuk, hogy ÁLTALÁBAN die, kivételekkel.

2016. júl. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Szia!

-Az -ung, -heit, -keit, -schaft, -tion végződésű főnevek legtöbbször (szinte mindig) nőneműek.

-A -chen végződésűek semlegesek.

- Az égtájak, napok, hónapok hímneműek.

- Az időjárásnál a legtöbb szó hímnemű (kivétel: die Sonne, das Gewitter)

2016. júl. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek :)
2016. júl. 25. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!