Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Telc vagy ECL felsőfokú...

Telc vagy ECL felsőfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
C1 szintű angol nyelvvizsgát szeretnék tenni, de nem tudom melyiket érdemes inkább megcsinálnom. Van bármelyikkel tapasztalatotok? Melyiket ajánlanátok inkább?

2016. júl. 25. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Telc
2016. júl. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ECL-n voltam,irtó nehéz volt, éppenhogy meglett. Ezzel szemben Telc-es osztalytarsaimnak nagyon jól sikerült, elvileg könnyebb is volt, de mindenkinek más jön be. Nézz végig 1-1 feladatsort, és el tudod majd dönteni, hogy melyiket találod szimpatikusabb.
2016. júl. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én ECL-n voltam, én azt találtam könnyebbnek. Nálam döntő szempont volt a hallásértés, és TELC-nél azt borzasztónak találtam. Előttem hozzászóló TELC-t mondott, én ECL-t.. mint láthatod, tényleg szubjektív. A legjobb valóban az lesz, hogy megnézed melyik könnyebb számodra.
2016. júl. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én TELC-en voltam, azt elég nehéznek találtam, de nem teljesíthetetlen feladat. Nekem első próbálkozásra 90 százalék körül lett az átlag, már nem tudom pontosan. A szóbeli szerintem kifejezetten könnyű volt, az egyetlen nehéz benne, hogy a prezentációd előtt nincs felkészülési idő. Ez elsőre ijesztőnek hangozhat, de gyakorlással meg lehet szokni.

Az írásbeli is megoldható volt, nem nehéznek mondanám, ha em hosszúnak inkább, eléggé lefárasztja az embert. 2 fogalmazást kell írni, az egyik egy hosszabb esszé, a másik egy levél azt hiszem. No para, legyen minél hosszabb, figxelj a nyelvtanra, meg írj bele bonyolultabb szerkezeteket (feltételes, szenvedő), tetszeni fog nekik.

Én a hallást találtam a legnehezebbnek, különösen is annak az utolsó feladatát, de azt is meg lehet csinálni. Ha jól beszélsz akkor az felhúzza a hallást és akár 40%-el is át lehet menni.

2016. júl. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2016. júl. 28. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!