Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megpróbáljam-e a felsőfokú...

Megpróbáljam-e a felsőfokú nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés

2 evvel ezelott sikerult letennem egy középfokú angol nyelvizsgát,szerintetek ha a nyáron csak erre tanulok sikerulne augusztusban megcsinálnom?

15/l



2016. jún. 15. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
14 az alsó korhatár, vmit elszámoltál.
2016. jún. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen 14, en csak 13 voltam de ha abban az evben decemberig betoltom a 14 evet akkor lehetett mennk
2016. jún. 15. 15:25
 3/7 anonim válasza:
A felsőfokú és a középfokú között nem óriási a különbség (tapasztalat)!Ha a középfokúd magas ponttal lett meg, és kicsit "ráfekszel" nyáron, akkor menni fog! :) Egy kalappal! :)
2016. jún. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is az augusztusi (BME) felsőt néztem ki. :) Sok sikert neked is!
2016. jún. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi!:) Neked is sok sikert:)
2016. jún. 15. 15:33
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nagy a különbség a középfok és a felsőfok között. felsőfokon olyan témákról kell beszélni,amiről az emberek nagy része magyarul sem tud. sok kifejezés van amit elvárnak tőled,hogy tudjad és tényleg kb semmi haszna nincsen az élő beszédben.

[link] ezt a könyvet ajánlom a szóbelire készülve . majd meglátod,hogy kb mennyire a te szinteden van. ha nagy részét érted és tudod ezeket használni akkor nem lesz gond. még talán annyi,hogy 15 évesen lehet nincsen rálátásod egyes témákra, ezért is érdemes ezt a könyvet olvasgatni. hogyha nincs is véleményed az aktuális politikai problémákról,legalább legyen egy "kamu " véleményed a könyv alapján . de nézd meg a témákat felsőfokra.

írásbeli más tészta, arra érdemes célzottan az adott feladattípusokra készülni.ezek eltérőek nyelviskolánként.

2016. jún. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem konkrétan felsőfokún a mobiltelefonokról, illetve számítástechnikai eszközökről. illetve a többgenerációs családról kellett beszélnem.Szóval, ehhez azért talán hozzá tud szólni a fiatalabb korosztály is.Bár tény, hogy vannak pl. EU-s témák is, de én úgy gondolom, hogy ha valaki kifejezetten készül a vizsgára, és kidolgozza a témaköröket (ahogy én is tettem), akkor mindenhez hozzá tudni szólni.
2016. jún. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!