Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek taníthatok angolt...

Szerintetek taníthatok angolt így gyerekeknek, illetve lenne rá kereslet?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok Budapesten, nem nyelvet tanulok, viszont van egy középfokú angol nyelvvizsgám (felsőt eddig azért nem csináltam, mert nem volt rá szükség, de úgy gondolom meg tudnám csinálni), az emelt angol érettségim 90% feletti lett, apukám külföldi származású és anyanyelvi szinten beszél angolul, bár otthon elsősorban magyarul beszéltünk de tőle is tanultam, és töltöttem már több hónapot kint Angliában egyhuzamban, ahol szintén sokat tanultam. Na meg persze itthon is nekem a mindennapjaim része, hogy nézek angolul tévéműsorokat, videókat, sorozatokat stb.

Ilyen tudással alkalmas lennék egy alsó tagozatos, vagy maximum 5-6. osztályos gyereket segíteni szókincs bővítésben, illetve az iskolai feladatainak a megoldásában, megértésében? Csak 1000 Ft körüli óradíjra gondoltam, mivel ugye nincs rendes képzettségem.



2016. júl. 25. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen. Simán.
2016. júl. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Sajnos igen. Azoknál a családoknál, ahol ezen spórolnak, és nem a minőséget keresik, kapva kapnak az ilyen lehetőségen, de főleg az ilyen tanárok köszönhetik a magántanárok rossz hírnevüket...

Volt olyan gyerek, aki ugyanilyen magántanárhoz járt, ezért kellett még iskolában is korrepetálnom.

2016. júl. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Nekem sincs tanári végzettségem, "csak" jól beszélek 3 nyelven. Tíz éve tanítok, több száz elégedett diákom volt már. Nyelvsuli is foglalkoztatott, nem is egy. Túl van ragozva a diploma értéke.
2016. júl. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Én biztos nem bíznám rád a gyerekem, de sokan lennének, akik igen.
2016. júl. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem akarok semmi rosszat mondani a diplomás tanárokra, mert az én családomban is vannak tanárok, és biztosan vannak köztük sokan jók, de az én tapasztalatom az iskolai nyelvtanulásról nagyon rossz. Gimnáziumban, emelt óraszámú angol csoportban olyan hibás mondatokat és nem létező kifejezéseket hallottam a tanáromtól, hogy sokszor azt sem tudtam sírjak vagy nevessek. Oké, hogy megszerezte a diplomáját, biztosan jobban is ért a tanítás részéhez, mint én, a képzetlen diák, de hogy anyanyelvi angol környezetben nem sokat mozgott, az is biztos. Én pedig mindig is úgy éreztem, hogy a nyelv elsajátításához nem (csak) az kell, hogy bemagoljam a nyelvtani szabályokat, és a szódolgozat előtti szünetben leírjam a padomra azt az 50 szót, amit még ha be is magoltam volna, akkor sem tudnám rendes élethelyzetben használni, mert erre soha senki nem tanított meg, hanem ennél egy kicsit több kell. Kevés a kötetlen beszélgetés, még kevesebb a lehetőség arra, hogy anyanyelvi szinten beszélőket hallhassunk, és tőlük tanuljuk meg, hogy hogyan kell kiejteni és megfogalmazni dolgokat, pedig ez lenne a legtermészetesebb és leghatékonyabb módja a dolognak. Szerintem.

Ha én tanítanék, én erre alapoznám az órákat, persze a házi feladatok megoldása mellett. Beszélgetnék velük, bátorítanám őket, kijavítanám a hibáikat, és nagyon sok igazi beszédet hallgatnánk.

Persze nem mondom, hogy ez a tökéletes módszer, és mindenkinek meg lehet a véleménye rólam és erről az egészről. De úgy gondolom, hogy nem feltétlenül érne kevesebbet a "munkám" vagy segítségem csak azért, mert nincsen a tanári szak elvégzéséről papírom.

2016. júl. 25. 13:54
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azzal, hogy leírod, hogyan lehet rosszul tanítani egy nyelvet, nem bizonyítod, hogy minden diplomás tanár rosszul tanítja.


Igenis szaktudást igényel a tanítás. Valaki jól tanít ösztönösen, valaki diploma nélkül is, de ez akkor is egy szakma. az, hogy valamit tudok, nem jelenti, hogy tanítani is tudom. Csak feltétele.

2016. júl. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem akartam bizonyítani, hogy minden diplomás rosszul tanít, ne érts félre. Csak azt mondom, hogy a diploma sem mindenképpen jelenti azt, hogy az illető "jót" tanít a gyerekednek.
2016. júl. 25. 14:06
 8/10 A kérdező kommentje:
De egyébként egy kicsit elkalandoztam, elnézést. A kérdésem alapból ez: járatnád-e a gyereked hozzám, akár csak kísérleti jelleggel is, hogy fejlődik-e a tudása az én segítségem által vagy sem, illetve az én helyemben belekezdenél-e egy ilyen "vállalkozásba" költőpénz kiegészítésként?
2016. júl. 25. 14:10
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudod az anyanyelvi beszélőkkel való kommunikációra alapozni az óráidat, mert nem vagy anyanyelvi beszélő. Azzal érvelsz, hogy láttál már anyanyelvi beszélőt közelről és egy közeli rokonod ugyan nem anyanyelvi angol, de veled sokat beszélt magyarul. Szánalmas.
2016. júl. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

De, az apám anyanyelvi angol.

A tanítást pedig el tudnám képzelni úgy, hogy egy angol nyelvű pl. filmrészlet megnézése után angolul megbeszélnénk, hogy mit látott, a videóban ki mit mondott. Ezt mondjuk nem a kezdő kisgyerekekkel csinálnám, hanem nagyobbakkal.

2016. júl. 25. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!