Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek életképes ez az...

Larend kérdése:

Szerintetek életképes ez az ajánlat ár/kereslet szempontjából? (Angol tanár)

Figyelt kérdés
Egyetemista diák vagyok, aki közép szinten jól használom az angol nyelvet, jelenleg felsőfokú nyelvvizsgára készülök. A nyáron szeretnék angol nyelvet oktatni a fentiekből fakadóan kifejezetten kezdőknek, egy rendes tanárnál olcsóbban. 1000 Ft-ot kérnék 1 óráért (60 perc).

2014. jún. 15. 16:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Szülőként és szakemberként nem járatnám hozzád a gyerekem. Ettől még lehetnek tanítványaid, mivel kevesebbet kérsz óránként mint egy takarítónő.
2014. jún. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem zsákbamacskát árulok, és nem nyelvvizsgabiztosként hirdetem magam, aki különórákat tart.
2014. jún. 15. 18:05
 3/14 anonim ***** válasza:
Én kérhetek órát? Hol laksz?
2014. jún. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz azon, hogy nem zsákbamacskát árulsz? Nem elég zsákbamacska az, hogy milyen szolgáltatást nyújtasz? Elárulod azt az érdeklődőknek, hogy még te is csak tanulod a nyelvet?

Biztosan találsz tanítványokat, lásd fentebb. Sokan nem engedhetik meg maguknak a minőségi nyelvoktatást, mert az nem 1.000Ft / 60 perc. Az viszont egy másik kérdés, hogy a szolgáltatásoddal használsz vagy ártasz.

2014. jún. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Angol szakos vagy? Ha igen, végzős diákként simán taníthatsz szerintem, nincs abban semmi rossz, már a 3éves alapképzésben van 10 kreditnyi pedagógia. 1000Ft/60 perc tényleg alacsony ár, viszont ha nincs gyakorlatod és v.hol szeretnéd elkezdeni akkor sztem rendben van.
2014. jún. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
4-es: az ár nem mindig függ össze a minőséggel, sőt! Én 1500ért jártam egy nagyon jó tanárhoz (24 éves volt) és letettem a felsőfokút. Egy másik tanár ugyan ilyen 60perces óráért 3000Ft-t kért és sosem készült az óráira, mindig tőlem kérdezte, hogy mit csináljunk és az óra elején állt neki fénymásolni. Ott is hagytam.
2014. jún. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem úgy tűnik, hogy angol szakos. Lehet, hogy vannak olyan "tanárok", akik autodidakta módon ráéreznek a tanításra, de egy befutott és jó eredményeket felmutató tanár sosem dolgozna kevesebbért mint egy takarítónő.
2014. jún. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

-Attól, hogy még tanulom a nyelvet, attól még lehet megfelelő mennyiségű és minőségű tudásom, hogy az eddig megtanultakat átadjam. (18 éves koromban már 2 nyelvvizsgával rendelkeztem). Pláne, hogy én már azt magasabb szinten tanulom, és ezzel szemben kezdőket szeretnék oktatni.

-A minőség és az ár viszonyáról az oktatás (nem csak nyelv) területén csatlakoznék az előttem szólóhoz. Tényleg van csapnivaló drágábban (a hirdetéseket böngészve találkozni extrém 4000 Ft körüli ajánlatokkal), és szuper relatív olcsón is. Arról már nem is beszélve, hogy sokan 1 óra alatt 45 percet értenek. Hát az vicc. :D

-Arról, hogy ki, mit engedhet meg magának: A minőséget nem csak és kizárólag abban kell mérni, hogy a tanár mit tud. Persze ez alighanem a legfontosabb szempont, de azt át is kell tudni adni. Nekem az a mottóm, hogy "A jó tanár mindig készül az órájára!" Igen... Készül és összeszedett. Ugyanis vannak akik csak amolyan improvizált angolórát tartanak, éppen ami jön, és ahogy 6-os is írta fogalma sincs, hogy hol tartanak, mit kéne tanítani. Nincs egy rendes tematika, hogy A-ból B-be hogyan jutnak majd el, stb.

-Egyébként pedig, ha valakinek esetleg nem tetszene az órám (nem hinném, de ha mégis), akkor nyugodtan felállhat az első óra után és fizetés nélkül távozhat.

2014. jún. 15. 22:48
 9/14 A kérdező kommentje:
Egyesek milyen presztízskérdést csinálnak a dolog anyagi részéből. Takarítónő vs. tanár. :D Ez nem hinném, hogy ide tartozik. De ha már nagyon belemegyünk az árakba, akkor az egyetemen 1500-2000 Ft-ért korrepetálnak a hallgatótársaim/barátaim különböző tantárgyakból. Itt jegyezném meg, hogy NEM VAGYOK ANGOL SZAKOS, NEM VAGYOK TANÁR, de nem is kérek 2-3-4000 Ft egy óráért, és ne is azt írtam, hogy vizsgafelkészítést vállalok.
2014. jún. 15. 22:56
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

" a hirdetéseket böngészve találkozni extrém 4000 Ft körüli ajánlatokkal"


Az nem extrém, legfeljebb neked. Multi cégeknél valóban profi angol tanárok 6000 körül tanítanak üzleti angolt.

2014. jún. 16. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!