Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Abban az esetben ha elérhető...

BiTOPro97 kérdése:

Abban az esetben ha elérhető az anyanyelvi tanár, mi értelme van egy korábban a nyelvet hiányosan, és torzan megtanult tanárnak? - még az sem kell, hogy tudjon a tanított nyelvén, de ha olyan is van?

Figyelt kérdés
Abban az esetben ha elérhető az anyanyelvi tanár, mi értelme van egy korábban a nyelvet hiányosan, és torzan megtanult tanárnak? - nem, elitista, és nem is kirekesztő a szövegem. Sőt humánus vagyok, az egészségkárosodottakkal is, de aki maga is rosszul fut, és nem is tudja igazán, hogyan kell, ő hogyan taníthatna meg futni? - ez egy példa.
2016. júl. 28. 00:33
 1/8 A kérdező kommentje:
Bár az adott nyelvi környezetben egy hónap, egy év hazai nyelvtanulás. - ez több idősebb barátom jól bizonyítja.
2016. júl. 28. 00:34
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A sánta futó olcsóbban mondja el az alapokat. Ha maratonra készülsz, akkor kell a profi. Ha a sarki boltig akarsz elsétálni, akkor a botos szomszéd néni jó tanácsa is elég lehet.
2016. júl. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Én nem mondanám azt, hogy a magyar anyanyelvű angol nyelvtanárok a nyelvet "hiányosan és torzan" tanulják meg. Már az átkosban is tölthettek egyes nyelvek tanítását tanulók hosszabb időt anyanyelvi környezetben, valamint volt anyanyelvi tanár az intézményben. Akinek tehetsége volt, annak ennyi elég volt alapnak. Persze, a tehetségesek köre mindig szűkebb, mint a végzettek köre, de így van ez más szakmákban is, hentestől az atomfizikusig.


Mivel közeli kapcsolatban állok olyan tanárokkal, akik kint vannak egy hónapra tanulókkal, hát elég pontosan tudom, hogy egy hónap kint az igen nagyot tud lódítani az emberen felfelé. De nem a kilóra mért tudásban.


Izé, akkor szerinted az, aki "a nyelvet hiányosan és torzan megtanult" magyar anyanyelvű angol tanár, és rendszeresen kint van egy hónapot, az akkor most marad "a nyelvet hiányosan, és torzan megtanult", vagy ő is fejlődhet?


16 évesen én is tettem sommás kijelentéseket.

2016. júl. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Az anyanyelvi tanár sosem fogja megtudni, milyen nehézségekkel jár az anyanyelvét megtanulni. Ez olyan tudás, amely hatékonyabbá teheti egy tanár munkáját, ha rendelkezik kellő pedagógiai érzékkel.


Egyébként egyes nyelveknél, ahol a legtöbb párbeszéd már nem anyanyelviek között folyik, mint az angolnál, az anyanyelviség eszménye már háttérbe szorul.


Az pedig nehezen értelmezhető, hogy valaki torzan tanul meg egy nyelvet, amikor anyanyelvi beszélők is képesek egymás fejéhez vágni, hogy nem beszél rendesen a másik.

2016. júl. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Volt dolgom anyanyelvi tanárral, aki a saját nyelvén sem helyesen írni, sem beszélni nem tudott - emellett persze a tanítás sem ment neki. Hiába magyaráztuk, hogy ezt vagy azt nem értjük, ő csak vonogatta a vállát, hogy pedig ezen nincs mit nem érteni. Épp ezért én azt mondom, az ideális kombináció az lenne, ha mondjuk a magyar anyanyelvű tanár mellett lenne heti 1-2 óra az anyanyelvi tanárral, amikor beszélni lehet
2016. júl. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

Más beszélni egy nyelvet és tanítani. Lehet, hogy tudsz szoftvereket használni, de programozni nem tudsz. Tudsz vezetni, de nem tudsz összerakni egy autót.


Nem csak nyelvtudás szükséges a nyelvoktatáshoz, hanem módszertan és pedagógia is. Azért mert egy anyanyelvi jól beszéli az anyanyelvét, még nem biztos, hogy tudja tanítani.

2016. júl. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tény kissé provokatív lett a kérdés szándékosan, német nyelvben gondolkodtam főleg, ami egyik anyanyelv a családunkban.

Igen van kettős anyanyelvűség, sőt még hármas is.


És tény van egy szint amit már csak anyanyelvi taníthat meg.


Van amihez értened kell a beszélőt - ha nem vagy tehetséges benne, hogy megtanuld, ez a nyelvtan és nyelvtantanár. - erre jó igazán a nem anyanyelvű.


És tény ott az Oxford English amit "sokan" tanulnak, de csak 100-120 ezer brit beszéli, nem is a legszebb nyelvjárás. Ja és a britek közül még félmillióan sem értik, de ide jönne csak mondjuk egy yorkshire-i, és felsőfokú angolos is csak nézne a magyar angoltanár, ha nem járt arra.

2016. júl. 28. 17:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Én viszont egyetértek a kérdezővel. Szerintem Magyarországon csapnivaló az angoltanárok többsége, nagyon érződik rajtuk, hogy könyvből tanulták a nyelvet: gyenge kiejtés, nyelvtani hibák stb.

Nekem a legtöbbet youtube-os amerikai angoltanárok adták hozzá a tudásomhoz. Ők amellett hogy nyilván tökéletesen beszélték, magyarázni is tudtak.

nov. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!