Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyedül C2-ig? Lehetséges?

Egyedül C2-ig? Lehetséges?

Figyelt kérdés
Szerintetek lehetséges egyedül elérni ezt a szintet, vagy ehhez feltétlenül tanárra vagy partnerre van szükség?
2016. júl. 29. 17:45
 1/10 anonim válasza:
100%

Az én véleményem és tapasztalataim szerint a C2 szintet csakis egyedül lehetséges elérni. A C2 szüntű nyelvvizsga anyanyelvi szintű nyelvtudást igényel amit tanárnál nem tudsz elsajátítani. Ennek az egyetlen módja idegen nyelvű könyvek olvasása, filmek/sorozatok nézése, beszélgetés idegen nyelvű emberekkel az interneten vagy élőben. Ehez persze körülbelül C1-es tudásra van szükséged, aminek az elsajátítása tanár nélkül nehéz folyamat.


Összefoglalva: Ha a semmiről kezded tanárra van szükséged, de ahogy egyre többet tudsz, annál jobban fogod tudni magad egyedül továbbképezni, és egyre kevesebb szükséged lesz tanárra. Ilyen a nyelvtanulás.

2016. júl. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Személyiség függő.

Ha nagyon precíz ember vagy, akkor lehetséges.

Sokan tudnak saját magukban is beszélgetni, vagy hangosan. Vagyis elgondolsz egy helyzetet, és eljátszod.

Rengeteget olvasol, filmet nézel, fogalmazásokat írsz magadtól 1-1 témáról, vagy szóban kifejtesz egy témát(felveszed), és azután visszahallgatva elemzed.

Persze sokkal könnyebb ha van aki tudja ellenőrizni, vagy azonnal javítani a hibákat.

2016. júl. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én több éven át jártam C2 felkészítő tanfolyamra, először azért, mert jó bulinak tűnt, aztán meg azért, mert jó bulinak bizonyult - Azon a szellemi szinten már senki sem unalmas. Ha van olyan, aki azt tudja tartani, azt ugyan nem übereli semmi anyanyelvű (már, aki nem tudja tartani). A c2-vel kapcsolatban a differencia az, hogy a magyar angol tanár (tehát az, aki tud C2 szinten tanítani), elmondja, az adott nyelvvizsgára felkészítő mintafeladatban miért jó az a válasz, ami a jó válasz. Az anyanyelvű meg bejön, azt mondja, álljunk körbe, oszt elővesz egy plüssmacit, és azt mondja, kérdezz valamit, és akinek dobod a plüssmacit, annak kell válaszolnia. :D


De én nem beszéllek le az egyedül tanulásról, irodalom van elég (én 200 megányi Cambridge Proficiency anyagot küldtem valakinek, márpedig elég jó pdf méretcsökkentőm van), legfeljebb megkérdezed itt, ami kétséges.

2016. júl. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nulláról B2-re tanárral jutottam el. B2-ről C1-re egyedül (legalábbis nemsokára nyelvvizsga és kiderül, de szerintem menni fog), és szeretnék tovább is menni. Próbáltam 2 tanárt, de erősen éreztem rajtuk, hogy nagyon középfokú nyelvvizsga koncentráltak, esetleg felsőfokúig, de tovább semmi tervük, semmi ötletük, mintha önmagunk körül pörögnénk. Tanulok egyik óráról a másikra 5 szót és ennyi. De ezt egyedül is meg tudom tenni. Sőt. Ezért merült fel bennem.
2016. júl. 29. 18:51
 5/10 anonim ***** válasza:

Az a tömegigény. Meg hát, valljuk be, C1-re felkészítést is kevesebben vállalnak már, de elég kevesen lesznek C2 szinten tanításban magabiztosak.

Kérdés, sürget-e az idő, és kérdés, mennyire vagy szorgalmas, és kérdés, mennyit tökölsz egy dologgal. :) Ezektől függ ugyan, de én azt ajánlom, szerezz be az adott nyelvvizsgához való több (sok) gyakorló anyagot. Én hiszek a sok gyakorlásban. :)


Na persze, az egyedül tanulás nem vonatkozhat azokra a nyelvvizsga-részekre, mikor párban kell produkálni, de ugye most nem arról beszélünk, hogy a kommunikációs készséget lehet-e cloze teszttel fejleszteni. :D

2016. júl. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket. Igazából fontosabb a valódi tudás számomra, mint a konkrét vizsgapapír (persze, az is jó, ha meg lesz egyszer), de nem sürgős. 2-3 évet szánnék rá, hogy tényleg úgy érezzem, perfekt vagyok. Nem sietek. Csak például hogyan tudok dolgozni azon, hogy ne legyen akcentusom (legalábbis ne erős), illetve C1 és C2 között a nyilvánvaló szókincs különbségen túl még mi a különbség? Hogyan lehet ezeket jól elkülöníteni?

Ilyesmire gondolok, hogy tudom, hogy:

- szavakat kell rengeteget tanulnom

- kifejezéseket

- de pl. nyelvtanban van különbség? Ha igen, ezekről hol tudok tájékozódni?

- kiejtésben mi és segíthet? Másoljam hangosan, amit hallok, és javul magától? Vagy van kifejezetten erre tananyag otthoni tanuláshoz?


Köszi minden tippet, eléggé lelkes vagyok :)

2016. júl. 29. 19:15
 7/10 anonim ***** válasza:

A C2 nyelvtant szerintem már nem lehet jellemezni. Vagy talán úgy, mint: az, amiről eddig nem volt szó. :)


Kiejtésben, stb, nem nagyon van ötletem. Illetve van egy, egyszer C2 kérdésre válaszolt egy hazánkban élő angol, aki szemlátomást értett ezekhez a dolgokhoz - angol, aki ért a C2 nyelvvizsgás dolgokhoz, azért az az igazi főnyeremény. Ha megtalálom, belinkelem neked, írjál választ, hátha még megvan neki is a lelkesedése.

2016. júl. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Meg is van.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..

Ne (csak) magánt írjál neki, hanem választ, amiben megjegyzed, hogy írtál magánt.

Sajnos ez már 4 éves, megy az idő, de hátha még itt van.

2016. júl. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszii :)))
2016. júl. 29. 21:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze. Rengeteg embernek így sikerült.
2016. júl. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!