Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Amennyiben az irodalmi német...

Amennyiben az irodalmi német nyelv (Hochdeutsch) kommunikációs szinten megy, akkor 1 év alatt elsajátítható a "svájci német"?

Figyelt kérdés
2016. júl. 30. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
41%
Ha kint élsz Svájcban, akkor talán.
2016. júl. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha folyekonyan beszelsz nemetül, akkor egy ev mulva nagyjabol meg fogod erteni a svajci nemetet. Ez persze attol is függ, hogy mennyire vagy motivalt, es mekkora nyelvtehetseged van. Menschen mit deutscher Muttersprache brauchen ca. ein Jahr, bis sie einigermaßenden Schweizerdialekt verstehen.
2016. aug. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Erteni/ertegetni fogod, beszelni nem teljesen.
2017. febr. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A svájci német elég elfajzott német,DE svájcban a német a hivatalos nyelv nem csak a német hanem:francia,német,olasz és a "Romansch" nem tudom ennek a magyar megfelelőjét,de gondolom ez lehet a svájci német emellett azt olvastam,hogy a német a fő nyelv ezért gondolom megérteted majd magad a némettel.Néztem egy térképet és néhány infós táblázatot és ezek szerint a németet beszélik a legtöbben és Svájc középső részén ez a "fő" nyelv.Viszont ami nagyon megbonyolítja a dolgot,hogy a német három részre bomlik:Svájci német:ez az a német ami tele van dialektusokkal és nincs leírva,tehát egyfajta tájszólás Schwitzerlander Hochdeutsch:a svájci és a Hochdeutsch között van valahol,ezt használják ÁLTALÁBAN a médiumok. Hochdeutsch:na ez az igazán ritka,de előfordul néha a médiumokban,a köznyelvben ritka mint a fehér holló leginkább a német bevándorlók használják,de ők is valamiféle dialektussal.



Összegzésül ha szeretned a kockázatot és beszéled a németet és nem veted meg a remek fizetést akkor szerintem jó döntés lehet kiköltözni(gondolom ezért tetted fel a kérdést)!

2017. febr. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!