Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Svájci németet hogyan tanultát...

Svájci németet hogyan tanultátok meg, mennyire boldogultok vele?

Figyelt kérdés

Én 5 éve élek Svájcban, németet 2 éve kezdtem tanulni, kb. B1-B2 szinten vagyok, megértem a szakmai német tanfolyamot,ill. bárhol elboldogulok vele.

Ellentétben a beszélt svájci némettel, amit mindenhol hallok, egy szót sem értek még belőle. És emiatt nem jól érzem magam, hogy botban, strandon,buszon,kollégák között ebédszünetben,stb. semmit nem értek. És nem váltanak át a kedvemért írott németre.

Tapasztalatok? Mennyi német tudással értettétek meg a svájci dialektust, vagy csak svájci tanfolyam után?



2013. júl. 7. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez valami olyan mint a sváb dialektus Ausztrában vagy akár a határ melletti svábok is durván nyomják. Ha nem tagoltan beszélnek akkor szrt se lehet érteni.


Ha 5 éve élsz ott akkor szerintem menj tanfolyamra innen már csak 1 ugrás a sugár!

2013. júl. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

oda kell figyelni nagyon, szerintem nem olyan bonyolult, csak ha gyorsan beszélnek :-) Inkább valami tanfolyam kellene, az lenne a biztos, h megtanuljuk :-)


én szándékosan ch adókat hagyok a tv ben és próbálom értelmezni. nem lehetetlen érteni. amúgy 2 éve vok itt

2013. júl. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én egy éve élek itt, egy szó németet nem tudtam előtte. Kezdetben angolul beszeltünk, de mára már nagyonsokmindent értek, egyre kevesebb amit nem. Reggeltől estig ezt hallom, nekem már az a furcsa ha valaki rendes németet beszél. :)
2013. okt. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Én kérdeztem a svájci némettel kapcsolatban. Megkérdezhetem mivel foglalkozol? Én mondjuk elég keveset hallom munka közben. Hogy tudsz olvasni is németül,ha nem tanultál előtte? Valami nagy nyelvzseni lehetsz, az biztos:)

2013. okt. 3. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!