Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szakmai nyelvvizsga vagy...

Szakmai nyelvvizsga vagy Felsőfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

A legtöbb diplomának a kimeneti feltétele, azonban melyik a könnyebb, illetve melyik éri meg jobban? Én nem tervezek külföldre menni így arra gondoltam hogy Szakmai-t csinálom meg.


Viszonylag jó angolom van, viszont ahogy láttam a felsőfokú szöveg elég komplex, és kimondottan nehéz, nem vagyok biztos benne hogy menne.


Úgy tudom többet ér viszont a felsőfokú, de mivel nem szeretnék külföldre menni így kissé fölöslegesnek érzem.


Ti mit tanácsoltok?


Illetve még egy kérdés, nyelviskolákban több fajta nyelvvizsga típus van, melyik a legjobb.


2016. júl. 31. 14:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem a TELC a legjobb, mert egynyelvű. Ott ha 1-2 szót nem értesz, nem derül ki, míf pl egy Origón kiütközik a hiányosság, ha pl magyarul arra kérdeznek rá, amit angolul nem értettél. A TELC-nél ez úgy gondolom, ekerülhető.

Én 3-szor voltam ilyenen (angol közép- és felsőfok, német középfok) és mindig meg voptam vele elégedve.

Szerintem amúgy egy felsőfok jobban megéri , mert ha épp nem abban az irányban hekyezkedsz el később, mint amiről a közép szakmaid van, nem ér sokat. Pl szakmai közgázost nem nagyon tudsz beszámíttatni ,csak azon a területen. Plusz ahogy tapasztaltam, elég lazák a TELC-es vizsgáztatók, nálunk egy elég gyengén beszélő angol felsőfokosnak is meglett. :)Nem is beszélve arról, hogy ott szabadabban lehet beszélni bármiről, míg a szakmainál egy konkrét témakör van, ugye az adott szakma/hivatás. A simánál annyira jem várják el a magas kifejezéseket, míg ott igen.

2016. júl. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!