Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mostantól kezdve aki külföldre...

Mostantól kezdve aki külföldre akar menni az inkább németül kell hogy tanuljon mint angolul?

Figyelt kérdés
Nekem angolból felsőfokú nyelvvizsgám van, németből középfokú. Eddig többen tanulták az angolt mint a németet, mert inkább Angliába mentek dolgozni, rengeteg magyar él Angliában most is, Németországban is csak valamivel azért kevesebben. Most hogy Brexit volt Angliában, akkor oda most már sokkal nehezebb lesz a jövőben elmenni dolgozni, Németországba könnyebb, mert ők továbbra is bent vannak az Eu-ban mint mi. És az Uniós szabályzat kimondja, hogy az Európai Unióban belüli szabad munkaerő áramlást korlátozni nem szabad. Viszont Anglia már nem lesz Uniós, tehát ők ezt bizonyára korlátozni fogják, ők megtehetik, a németek nem. Aki most Magyarországról más országba akar majd menni dolgozni, azok leginkább vagy Németországba, vagy Franciaországba fognak menni a jövőben (gondolom én.)

2016. júl. 31. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Olyan nyelven tudjon beszélni, amelyik ország a célja. Ennyi.
2016. júl. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
Az angol továbbra is világnyelv marad, a britek kilépésétől függetlenül, a nemzetközi kommunikáció fontos része. Akárcsak a francia, arab, spanyol, kínai, orosz. A német ezeknek a nyomába sem ér.
2016. júl. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
A német nyelv Európa nyelve, az angol a világnyelv. De én is abba a hibába estem, hogy elkezdtem németet tanulni majd abba hagytam mondván, hogy az angol fontosabb.. sajnos nem így lett, mérlegeltem én is a külföldi megélhetést, nos Ausztriába a fizetéshez képest kedvezőbbek az árak, mint Angliába, úgyhogy vissza kell váltanom németre. Attól függ hova szeretnél menni, de Európán belül a német uralkodik, legalábbis szerintem.
2016. júl. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem a kérdést. Azt tanulod amiből profitálsz. Ezrek, sőtt tízezrek örülnének annak a tudásnak ami neked megvan. Egyébként Kanada, és Ausztrália is egy alternatíva, nem de?
2016. júl. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Az angol IS kell. A németek is angolt használnak olyan tárgyalásokon, amiken a felek különböző tartományokból származnak.
2016. júl. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Hű... Brexit nem volt, lesz. Attólmég, hogy megszavazták, még nem léptek ki az EUból. Az emberek 90%a nem azért tanul angolul, mert Angliába akar menni, hanem mert, mint már előttem is írták világnyelv.

Most is rengetegen vannak Németországban/Ausztriában egyébként, de ha valaki nem oda szeretne menni, semmi értelme németet tanulni. (Én tudok németül és angolul is, Dániába költöznék.)

2016. júl. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

" Akárcsak a francia, arab, spanyol, kínai, orosz. A német ezeknek a nyomába sem ér."

Pont hogy ezek nem érnek a német nyomába. Európában ezek közül csak a francia ér valamit.

2016. aug. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én gondolkodtam túlságosan nemzetközi magasságokban. :)
2016. aug. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak par dolog:

1. Az angol meg mindig nagyon sok szakteruleten fontosabb a nemetnel.

2. Ausztralia es Kanada nem volt sose EU tag, de ha olyan tudasod van (pl. orvos, mernok), akkor gyakorlatilag akarhova mehetsz, meg fogod kapni a szukseges engedelyeket. Kicsit macerasabb, mint EU-n belul, de megoldhato.

3. Mar megszavaztak, de meg nem leptek ki a Brexittel. Egyreszt a skotok es eszakirek miatt meg futnak egy par kort, hogy most tenyleg kilepjenek-e, masreszt a kilepesi targyalast meg el se kezdtek. Marpedig ha EU-s piacra akarnak termelni, szinte biztos, hogy az EU kerni fogja cserebe a munkaero szabad aramlasat is, esetleg meg azt is, hogy fizessenek az EU-s kasszaba (mint Norvegia). A kilepes amugy is par eves folyamat lesz, szoval ha meg most kimesz, nem fognak hazazavarni.

4. Irorszag meg mindig EU tag. Ha felbomlik UK es a spanyolok hagyjak, akkor a megalakulo fuggetlen Skocia is angolajku EU tag lesz (Irorszag meg egyesulhet). Szoval meg EU-n belul is lesz valasztasod.

2016. aug. 3. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!