Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeptembertől kezdem az angol...

Szeptembertől kezdem az angol nyelvet és szeretném anyanyelv szinten elsajátítani. Tudnátok olyan oldalakat, tippeket (esetleg filmet) ajánlani aminek köszönhetően ez sikerülne?

Figyelt kérdés

2016. aug. 3. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem fogod anyanyelvi szinten elsajátítani.
2016. aug. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Ja, nem bizony. Örülhetsz ha majd egy felsőfokot elérsz. Aztán meg kimész külföldre, és rájössz mekkora űr tátog abban a felsőfokúba.

Tanulni kell kitartóan,hosszú-hosszú évkig.

2016. aug. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Csak itthoni tanulassal (plane a hazai nyelvoktatas szinvonalaval -.-") valoban nehez az anyanyelvi szintet elerni. Ajanlom, hogy menj ki egy cserediak-programra vagy legalabb minel tobbszor angolszasz nyelvteruletre. A filmnezes pedig szinten nagyon jo otlet, eleinte nyugodtan nezd felirattal, kesobb probald elhagyni. Konyvet is olvashatsz angolul.
2016. aug. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Lehet kicsit megtévesztő volt hogy anyanyelv szinten mivel nem úgy értettem, hogy a suli alatt hanem hogy majd évek során...

(egyik rokonom tolmács és ő anyanyelv szinten tudja de neki ez alap dolog)

2016. aug. 3. 22:05
 5/11 A kérdező kommentje:
egyszer néztem feliratos filmet mivel máshogy nem volt fent és volt benne olyan rész ami egyáltalan nem függött össze
2016. aug. 3. 22:09
 6/11 anonim ***** válasza:
45%

Valószínűleg a rokonod sem anyanyelvi szinten beszéli, illetve nem 14 évesen kezdte tanulni.

De ha esetleg később más kellene, hogy magas szinten elsajátítsd, akkor nem mindegy, hogyan kezdesz neki?


"(plane a hazai nyelvoktatas szinvonalaval -.-")"


- El lehet menni nyelvtanárnak, ha Te jobban csinálnád.

2016. aug. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os, nem kertem a felulbiralasodat. Mellesleg lehet, hogy nem vagyok zseni, de pont ezert nem megyek nyelvtanarnak. Bar szerintem annal, aki anno a kozepiskolaban az orabol 30 percet a bejarat elotti dohanyzassal toltott, meg en is jobban csinalnam.

De persze nincs igazam. Nyilvan azert nem tud a magyarok nagy resze semmilyen idegen nyelvet, mert olyan szuper az oktatas. Nyilvan azert fordulhat elo, hogy a gimnaziumba frissen bekerult gyerekek, akik kozul nehanyan elsos koruk ota tanulnak angolul/nemetul, meg mindig elhasalnanak egy kozepfoku vizsgan. De ha az orosz idoket nezzuk, ott sem sokkal jobb a helyzet.

Mellesleg egy budos szoval nem irtam, hogy errol kizarolag a nyelvtanarok tehetnenek. Itt az alapveto modszerekkel van a hiba, pl.azzal, hogy heti 3 ora ludfing egy nyelv megtanitasahoz, azzal, hogy nem a konyvre kene elsosorban fekudni, hanem elo szituaciokat gyakoroltatni, hogy sokkal tobb hallas utani szovegertesi anyagra lenne szukseg stb. stb. Azt mar meg sem emlitem, hogy jopar taneronek a hozzaallasaval is komoly gondok akadnak. Persze tisztelet a kivetelnek, mert vannak. Nem tudom, hol lattad, hogy irtam, hogy nincsenek es mindenki ilyen

Persze erre nyilvan ugyis en leszek megint a szar. Csak egy kerdesre valaszoljon valaki ezek utan:Hogy lehet az, hogy mas europai orszagokban akar 90 % is lehet az idegen nyelvet beszelok aranya, mig itthon ez meg ennek a felet sem eri el?

2016. aug. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem értem miért lettek a normális válaszok lepontozva. Nem fogsz tudni anyanyelvi szinten megtanulni és az ismerősöd sem tud úgy. Ahhoz születni kell vagy kb. 12 éves kor előtt kiköltözni. Látszik, hogy 14 vagy. Még a Magyarban élő félvérek sem tudnak ugyanúgy kínaiul, mint akik ott nőttek fel. Pedig egyik szülő kínai. Te maximum felsőfokon fogsz itt megtanulni.
2016. aug. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Úgy értettem semmilyen nyelvet nem fogsz nem nyelvi környezetben anyanyelvi szinten megtanulni. Azt csak hiszed. A kínais példát is erre mondtam. Főleg nem az erős magyar akcentusú, nyelvtan imádó tanárokkal.
2016. aug. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Gyerekek, képzeljétek azt, hogy "anyanyelvi szint" helyett felsőfokú szintet írt a kérdező és már nem fogtok fennakadni a leglényegtelenebb dolgon.


Jó nyelvtudás eléréséhez én elengedhetetlennek tartom az összes igeidő ismeretét. Szókincsépítéshez ott van a könyvolvasás/filmnézés. Hallott szöveg értéshez szintúgy a filmnézés és valamikor a zene (de az mindig csak másodlagos) és szoktak fent lenni nyelvvizsga központok oldalain minta feladatlapok, az Oktatási Hivatal oldalán pedig a volt érettségik hanganyaggal együtt.


Egy tanár mindenképpen ajánlok az alapok tisztázása érdekében.

2016. aug. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!