Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek 2020-ra vagy...

Szerintetek 2020-ra vagy előtte behozzák azt a törvényt, hogy csak nyelvvizsgával lehessen egyetemre jelentkezni?

Figyelt kérdés

2016. aug. 5. 11:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

Miért hoznák be korábban?

2020-ra valószínűleg behozzák, így végképp elitistává válik a felsőoktatás, illetve megtörik az az erőfeszítés, amit eddig a műszaki és informatikai képzés fellendítéséért tettek.

2016. aug. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Lehet, de ki èrdekel. Már ma is olyan alap az angol, hogy normális helyen meg sem kèrdezik tudod-e csak feltètelezik. Èrdemi nehezìtès az lenne, ha mondjuk kèt nyelvvizsga kène, de arról meg nincs szó...
2016. aug. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A mesterszakoknál már megvolt hirdetve, hogy csak azt vehetik fel, akinek van középfokúja. (mondjuk, aki mostánában diplomázott valamilyen alapszakon, annak ez alapból megvan). De aztán ezt a feltételt törölték a mostani felvételi eljárásban.
2016. aug. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Azt mondják, 2020-ra behozzák, de én csak akkor hiszem, ha látom. Valóban alap lenne egy nyelvtudás, és az egyetemnek már úgysem feladata ezzel foglalkozni, de ahogy az emberek nyelvtudását elnézem úgy nagy átlagban, nagyot bukna ezzel a felsőoktatás, rengeteg ember kikerülne a lehetségesen felvettek köréből, a fejpénz meg mindenkinek kell:S - szóval szerintem az utolsó pillanatban meg fognak hátrálni.
2016. aug. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Erdekes lenne,elotte remelem nem. Es ha igen, akkoris csak nappalis szakokra.
2016. aug. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
amig nem javul a nyelvoktatás a középiskolákban addig ez teljesen felesleges lépés lenne, csak vissazvetné az országot.
2016. aug. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hatosnak adok igazat! Nagyon kevés embernek adatik meg az, hogy normálisan tanulhassa az idegen nyelvet. Ez a diákok hibája? Nem. Ez a tanárok hibája? Ez már picit érdekesebb, kilehetne fejteni, de maradjunk annyiban, hogy nem! Egy részben alap az angol tudás és én is azon a véleményen vagyok, hogy diplomát az ne kaphasson akinek nincs valami bizonyítványa erről. De biztos, hogy ezt egy ilyen eléggé keszekusza nyelvvizsgákkal kell történnie? Ennek kell lennie valami sokkal egyszerűbb és jobb megoldásnak.
2016. aug. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem fogják behozni előbb, de lehet, hogy később sem, ha rájönnek mekkora is a probléma. Még 2020-ban is komoly gond lesz ez a nyelvvizsga téma, mert így olyan követelményt támasztanak amelyet nem is tudnak teljesíteni. Az egyetem mellett sokkal nehezebb még egy nyelvvizsgára is készülni. Tehát ha így nézzük, jobb lenne ha csak nyelvvizsgával rendelkezőket vehetnének fel. Másrészt az oktatás jelenlegi színvonala nem teszi lehetővé mindenki számára, hogy középfokú tudásra tegyen szert.
2016. aug. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Amíg egy emelt érettségi nyelvből több többletpontot ér, mint egy rendes nyelvvizsga, addig esélytelen.
2016. aug. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9: miért lenne esélytelen? 60%-tól arra is megkapod a nyelvvizsgát.
2016. aug. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!