Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek 2020-ra vagy...

Szerintetek 2020-ra vagy előtte behozzák azt a törvényt, hogy csak nyelvvizsgával lehessen egyetemre jelentkezni?

Figyelt kérdés

2016. aug. 5. 11:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lenne hülyeség. Akkor mindenki (tanárok és diákok is) úgy állnának hozzá, hogy aki tovább akar tanulni, annak meg kell tanulnia legalább egy nyelvet (célszerűen az angolt). Amúgy szerintem manapság, amikor egy csomó lehetőség van önképzésre nyelvekből (internet, könyvtár, DVD-k, stb.), akkor kár a nyelvoktatás hiányosságaira fogni, hogy valaki nem tanul meg egy adott nyelven beszélni és írni.
2016. aug. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
#10 Az érettségi által adott nyelvvizsga nem igazi nyelvvizsga. Sokan jelentkeznek ilyennel dolgozni és még megszólalni sem tudnak angolul.
2016. aug. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
#12 Ez már egy másik dolog, hogy attól hogy valakinek van nyelvvizsgája (érettségivel vagy máshogyan) nem feltétlen tudja használni a nyelvet. Amikor letette a nyelvvizsgát, akkor ment neki, mert megtanulta a típusfeladatokat, de ez hosszútávon nem maradt meg. A munkaerőpiacon már a valós nyelvtudás számít. De azért ez szerintem nem azt jelenti, hogy ne legyen jogos elvárás egy diplomástól, hogy legyen nyelvvizsgája.
2016. aug. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Maga a rendszer elhibàzott, legtöbb magyar cég élből utasìtja el az akinek nincs nyelvvizsgàja, hiàba beszél mondjuk anyanyelvi szinten az adott nyelven ezt bizonyìtani nem fogja tudni.
2016. aug. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sokkal nehezebb a nyelvvizsga mint a középszintű érettségi. Főleg ha előtte készül rá az ember....
2016. aug. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!