Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen angol és német után...

Milyen angol és német után spanyolt tanulni?

Figyelt kérdés

Milyen a spanyol az angol és a német után? Gyorsabban lehet haladni vele? Segít az angol és a német nyelvek ismerete? Hasonlít egyáltalán valamelyik nyelvhez ezek közül?

Melyik a legkönnyebb és legnehezebb nyelv a három közül?

Köszi!



2016. aug. 9. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Németet nem tanultam, csak angolt. Utána kezdtem el a spanyolt.

Nagyon könnyű olvasni, könnyű a kiejtés, nem úgy, mint angolban. Sok szó szinte teljesen ugyanaz, csak kicsit máshogy van írva, vagy máshogy kell ejteni.

Ami nekem nagyon nehéz volt, az a ragozás. Mert ugye angolban nincs. Oké, van 3 alakja az igének, meg egy rakás igeidő. De spanyolban még annál is több igeidő van. Mindegyiknek megtanulni a ragozását, nem egyszerű. Főleg, mert egy csomó kivétel van, viszont nem minden igeidőben ugyanazok a kivételek :)

2016. aug. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Spanyolban angolhoz képest a kötőmód az ami sokkal nehezebb. Tudni kell mikor kell "normálisan" ragozni az igét és mikor kell a subjuntivo-t használni.

(persze ez csak saját vélemény)

2016. aug. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az angol + német nyelvismeret tényleg sokat segít! Én is úgy kezdtem el spanyolt tanulni, hogy előtte németet és angolt tanultam (ebben a sorrendben). A spanyol nyelvtan nehezebb, mint az angol, de könnyebb, mint a német. Lehet hülyén hangzik, de még a magyar nyelvet is alapul veheted, mert vannak olyan nyelvtani dolgok, amik a magyar nyelv logikájához állnak a legközelebb (legalábbis angolhoz és némethez képest). És igen, az angolhoz hasonlít, rengeteg olyan szó van, ami pár betű eltéréssel ugyanaz, mint az angolban.


A három nyelv közül a német a legnehezebb, és az angol a legkönnyebb (legalábbis nekem).

2016. aug. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A spanyol a magyarhoz hasonlít, az angol maximum egy-két szó felismerésében segít :)
2016. aug. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg
2016. nov. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!