Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Neten hogyan tudnék (brazíliai...

Neten hogyan tudnék (brazíliai) portugált tanulni?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, nincs nagy különbség.

Ha egymagam tanulom lenne különbség a kiejtésemben, mintha nyelvtanárral tanulnék?

Valaki tud valami oldalt, amivel online tudnék tanulni?

:)



2016. aug. 10. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Hát kiejtésben azért vannak különbségek (meg másban is), még ha ennek ellenére meg is értik egymást a brazilok és a portugálok. Amúgy én is neten tanulok, de az egyik brazil ismerősömmel. Mindenképpen érdemes lenne keresned valakit, akivel gyakorolhatsz, mert így viszonylag gyorsan tudsz tanulni. A beszédkészség szempontjából pedig mindenképp fontos. Volt már olyan, hogy ugyanazt a brazilt hallottam beszélni, és 3 különböző mondatban ugyanazt a szót 3 különbözőféleképpen ejtette, mert van az alap brazíliai portugál, és ezen belül a különböző nyelvjárások, szóval ez egy összetett dolog. Érdemes lenne megnézned ezeket az oldalakat (ha tudsz angolul): [link]

https://www.youtube.com/playlist?list=PLzQlC9ppbvyZIrkUB3uEm..

Ha gondolod, nekem is írhatsz, és tanulhatunk együtt, bár én még csak kb. fél éve kezdtem, szóval csak alapszinten vagyok.

2016. aug. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%
Meg azt is hozzátenném még, hogy amikor brazilokkal beszélgetsz, akkor előfordul, hogy mondanak olyat, ami nincs benne a nyelvkönyvekben, vagy nem úgy van benne, szóval igazán csak az ilyen helyzetekből tudsz tanulni.
2016. aug. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 pantha rhei ***** válasza:
100%

Az előző hozzászóló jól leírta, eléggé nagy különbség van kiejtésben az európai és a brazíliai portugál között. De szóhasználatban és kifejezésben is más. Az európai portugál sokkal inkább irodalmi és hagyománytisztelő, a brazil verzió nagyon laza.


A brazilok egyébként is lazán veszik általában a dolgokat, de a nyelvet főleg. Elképesztő sokat rövidítenek (egy nyelvtanuló rá sem ismer a kifejezésre sokszor), szlenget használnak (sokkal többet, mint mi). Emiatt (is) nagyon fontos a nyelvtanár vagy anyanyelvű ismerős.


És az is igaz, hogy államonként nagy eltérések vannak a nyelvjárásokban. Például az apósom carioca (rio de janeiro-i), az anyósom acreana (Amazonas vidéke), és nem hogy néhány szót ejtenek máshogy, de konkrétan a hangokat is máshogy képzik néhány esetben. Ezek a hatalmas távolságból adódnak egyébként (4000 km a két rész közötti távolság, ami egy Budapest-Dubai táv).


A kiejtésről sok videót nézz Youtube-n, egész jók vannak fent és a fenti hozzászóló által ajánlott oldalak is jók. Hajrá! :)

2016. aug. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!