Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor használunk befejezett...

Mikor használunk befejezett jelent és mikor befejezett folyamatos jelent?

Figyelt kérdés

Ha azt mondom, hogy 14 éves korom óta zenét írok, akkor melyik jó?

I have been writing since I was 14 years old.

vagy

I have written music since I was 14 years old?


Én a másodikra szavaznék, mert nem most ebben a pillanatban is zenét írok, és folyamatosan zenét írtam az ezt megelőző tizenakárhány évben, hanem most is ezt a tevékenységet űzöm.


Mi a helyzet azzal, amikor azt mondom, hogy ő programozóként dolgozik?

He have worked as a programmer.

vagy

He have been working as a programmer?


Mikor melyiket használjuk?

Köszi a válasz!



#angol #igeidő #angol igeidő #befejezett jelen #befejezett folyamatos jelen
2016. aug. 11. 13:50
 1/2 A kérdező kommentje:

Ja igen, He has, tudom. Néha elírom véletlenül, amúgy tudom, hogy egyes szám harmadik személyben has és nem have, de kétszer ment el a netem mire ezt leírtam, ezért elbszatm. Bocs.

Elnézést.

2016. aug. 11. 22:35
 2/2 anonim ***** válasza:

Én az elsőt javaslom, mert még most is szoktál írni.

I have been writing since I was 14 years old.


Ez nem azt jelenti, hogy most konkrétan ebben a pillanatban írod, hanem azt hogy 14 éves korod óta, még most is és valószínűleg a jövőben is.


Ha azt mondod, hogy I have written 10 songs since I was 14 years old.

Az azt fejezi ki, hogy már tizet megírtál, 14 éves korod óta, annyi már kész van.


De:

I have been writing songs for 2 hours now. Az viszont valóban az, hogy most is azt csinálod, már 2 órája írsz dalokat, itt a cselekvésen van a hangsúly és hogy mennyi ideje. (de folyamatos jelen: I'm writing letters now. Éppen most leveleket írok, viszont ebbe nem tehető bele, hogy mennyi ideje)


I have written 5 letters. Eddig 5 levelet írtam meg. (tehát már ennyi kész van, itt a kész dolgon van a hangsúly)


A másik esetben is jó mindkettő, de ha csak általánosságban akarod mondani, akkor He works as a programmer. Programozóként dolgozik.


He has worked/ has been working as a programmer for 5 years. 5 éve dolgozik programozóként.

A folyamatossal megint a cselekvésen van a hangsúly, kiemeli a folyamatosságot, de majdnem ugyanaz a kettő.


Aztán van hogy nem mindegy melyiket használod, pl.: I've been washing the car. Most is mosom még.

I have washed the car. Lemostam az autót, tehát már kész, az a lényeg hogy most tiszta végre, látni a hatást.


Remélem ez segít!

2016. aug. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!