Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen könyveket/weboldalakat...

Milyen könyveket/weboldalakat tudnátok ajánlani, amiből megfelelően fel tudnék készülni az angol C1 szintű nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Júniusban szeretnék nyelv vizsgázni az Euroexamnél. A B2-t már sikeresen megszereztem, így ismerem az Euroexam feladattípusait. Azonban a legtöbb könyvből, amit én ismerek, akkor oldottam meg a feladatokat, amikor a B2-re készültem, így most szükségem lenne néhány olyan tankönyvre, oldalra, feladatsorra, amelyekből gyakorolni tudnék. Kifejezetten a hallás utáni szövegértés megy nehezebben, így abba szeretnék több időt belefektetni, azonban hasznos lenne a szövegértést és az írást is gyakorolnom, így tényleg akármit írtok, annak nagy hasznát tudnám venni.


Amik nekem megvannak/gyakoroltam már belőlük:

- Nagy Origó Nyelvvizsgakönyv (b2)

- Oxford Érettségi felkészítő tesztek (b2)

- Oxford Exam Excellence (b2)

- továbbá az Euroexam és City and Guilds oldaláról ingyenesen letölthető B2 és C1 szintű feladatsorok.


Köszönöm előre is a segítséget! :) Leginkább CSAK C1 szintű könyvek/oldalakat fogadnék szívesen, azonban a B2-C1 is megfelelő, amennyiben nincs más. :)



2016. aug. 14. 11:12
 1/2 anonim válasza:
Én is C1 Eurora megyek októberben. Én a C1 practice test bookból gyakorlok, csak C1-es feladat sorok vannak benne, sőt pont ugyanabban az összeállítasban, ahogyan a vizsgán is lesz. (Sorrend is egyezik, típus is tök ugyanaz). Ajánlom, 3 vizsgafeladatsor van benne. C1-es tankönyv is kapható, szintén Euroexam. Nem tudom hova valósi vagy, de Budapesten a Libra (nem Libri) könyvesboltból mindkettőt könnyen be tudod szerezni. Remélem segítettem.
2016. szept. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Azt kifelejtettem, hogy a tk neve Student's book, az is biztos hasznos, szintén csak C1-es szintű anyag van benne. Nekem az a könyv nincs meg, úgyhogy nem tudok róla bővebben nyilatkozni.
2016. szept. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!