Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A nemzetközileg elismert...

A nemzetközileg elismert nyelvvizsgákon, "melyik" angolt kérik számon? Az amerikait, vagy a britet?

Figyelt kérdés
Tanácstalan vagyok ezen a téren, mert bár néztem sorozatokat angolul, és angolul is beszéltem már emberekkel, de mindegyik esetben az amerikás kiejtés dominált. Ha a vizsgán, a szóbelin az amerikai angol kiejtést villantom meg, akkor elkaszálhatnak, vagy elfogadják? Van esetleg ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata?

2016. aug. 15. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy. Ami számít, hogy a különböző kettőshangzókat (diftungusokat) megfelelően ejtsd ki, tudjad mikor kell néma h ejteni, ilyesmik.
2016. aug. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, csak érthetően, nyelvtanilag helyesen beszélj.


Azokat is átengedik, akik iszonyatos - bocsánat- magyar kiejtéssel beszélnek, mert ezt nyilván nem lehet megkövetelni, mivel az akcentus felvételéhez elég sok idő kell.

2016. aug. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz azon, hogy "nemzetközileg elismert"? Szerinted ki az, aki kér tőled egy nyelvizsga papírt, ill. kinek és milyen célból akarod ezt megmutatni brit földön, az USA-ban, vagy Ausztráliában?
2016. aug. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt sz nemzetközis dolgot én se nagyon értem. Nincs olyan sok ilyen. Amerikai egyetemekre TOEFL vizsga kell. Európában meg az University of Cambridge (IELTS, FCE, CAE, CPE) által felügyelt vizsgákat keresik. Utóbbinak az is előnye, hogy Közös Európai Referenciakeret szerinti értékelést (pl. B2: középfok, C1: felsőfok, stb.) szerezhetsz vele. Szóval összeségében a brit vizsgák elimertebbek itt Európában, hacsak nem amerikai egyetemre szeretnél jelentkezni, akkor érdemes az IELTS vagy CAE-t választani.
2016. aug. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én leginkább a kanadait beszélem :)
2016. aug. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem meg New York-i a dialektusom.
2016. aug. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!