Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért van az, amikor angolul...

Miért van az, amikor angolul szeretnék beszélni, akkor lefagyok, pedig a fejemben ott vannak összeállva a mondatok. Mit lehet ilyenkor tenni? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Amikor írásban kommunikálok, akkor kapom a dícséreteket, mivel teljesen összetetten, igyekszem formálisan kifejezni magam. Amiket mondanak nekem, vagy youtube-n hallgatok valamit, könyvet olvasok, már a mobilomat is átállítottam, a gépemet is, amiket mind teljesen megértek, pont mintha magyarul beszélnènek.

Középsuliban anyanyelvi tanárom volt, aki semmit nem beszélt magyarul, így őt is megértettem. Osztálytársaimnak fordítottam, mint is mond.

De amikor aktív beszédre kerül a sor, akkor úgy kell kihúzni belőlem mindent.

A tanárom azt mondta: kikéne rakni engem külföldre. Szerintetek az segítene?



#angol #Exchange #Leanguage #nationality #talkative
2016. aug. 19. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Valami alvadásgátlót kéne beszedned.
2016. aug. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
ez így van :D a beszédet csak akkor fogod olyan szinten elsajátítani hogy már gondolkodás nélkül folyamatosan beszélsz ha olyan társaságban vagy és olyan emberekkel vagy körülvéve :)) mint mindennek ennek is a gyakorlás a kulcsa tehát ha ennyire jó vagy angolból még és télleg megvannak a szavak a fejedbe akkor akaratlanul is gyakorlod ha beszélsz angol anyanyelvűekkel és egyszer csak azt látod hogy hopp már nem is akadozol :)
2016. aug. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igaza van a 2. kommentelőnek, mert a társasàg nagyban befolyásol, mivel a barátaim között senki se beszél angolul, ha valami problémájuk van, akkor én vagyok a Tanàr :D amikor mentünk valahova, és megszólítottak a külföldiek, akkor pedig idegenvezető voltam. :D

Szóval igen, külföldre kell mennem, már látom.

2016. aug. 19. 22:55
 4/5 anonim ***** válasza:
igazából én is így vagyok, mivel a baráti körömben senki nem beszél angolul és így nincs is kivel gyakorolni :) 2. voltam :)
2016. aug. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Laylah ***** válasza:
Én is elég jó vagyok angolból, most Angliában dolgozom március óta, de hadd ne mondjam, mennyire borzalmas nyelvtannal beszélek :D Javítani meg nem nagyon tudok, mert a munkakörnyezetemben senki sem angol anyanyelvű (XD), és nem értik meg a jó nyelvtannal mondott beszédet, egy egyszerű múltnál már gondok vannak. :D
2016. aug. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!