Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek fel egy...

Hogyan készüljek fel egy középfokú angol nyelvizsgára?

Figyelt kérdés
Most érettségiztem és szeretném megcsinálni csak nem tudom, hogy hogyan fogjak neki illetve milyen típusút kell csinálnom?
2016. aug. 19. 18:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Rengeteg féle van, azt válaszd, ami hozzád legjobban illik! Mindenhol más arányban keerik a nyelvtant, szókincset, stb, különböző feladatok vannak. Választhatsz egynyelvűt (fordítás nélkül) vagy kétnyelvűt (fordítással) az erősségeidtől függően. Csinálhatod külön az írásbelit és a szóbelit, vagy komplex vizsgaként egyben. Általában egy hónappal a kinézett vizsgarátum előtt kell online vagy személyesen jelentkezni, a vizsgadíjat befizetni.

A felkészülés rád van bízva. Sokan elmennek előtte egy tanfolyamra vagy magántanárhoz, de ez nem feltétlen szükséges, ha jó a nyelvtudásod. Érdemes végiggyakorolni a választott nyelvvizsgatípus mintafeladatsorait, hogy tisztában legyél a felépítésével. Arra azért figyelj, hogy egy B2-es nyelvvizsga nehezebb, mint a közép érrttségi!


(Én Euroexam angol B2-t csináltam, nagyon jól sikerült, csak ajánlani tudom őket! Ha érdekel, szívesen mesélek róla bővebben)

2016. aug. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!