Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kérlek tudnátok segíteni? Egy...

Kérlek tudnátok segíteni? Egy szöveg lefordítására lenne szükségem német nyelvre.

Figyelt kérdés

Kedves nagynéni!

Hogy tetszik lenni, hogy telik a vakáció?

Velem csak úgy repül az idő.Remekül telt a nyaram, a családommal kirándultunk az Erdélyi-szigethegységben.Gyönyörű a táj, hatalmasak a hegyek, csobognak a patakok, és nagyon friss a levegő.Egy hétig túráztunk, vízeséseket látogattunk és a medencében élveztük a napsütést.

Ezek után egy vallástáborba mentem Sólyomkővárra, sátorban aludtunk, rengetek új barátot szereztem, akiktől sok új keresztény éneket tanultam.

A vakáció többi részében dolgoztam, itthon segítettem, megtanultam főzni illetve gondoztam nagymamát.A jogosítványt is meg szereném szerezni már tanulgattam, de még messze van a december24, míg betöltöm a 18-at.

Ezzel véget is ért a nyár, habár a lányokkal hétvégére standolást terveztünk.

Remélem ön is jól van és élvezi a vakációt, kell a pihenés is annyi munka mellé. Nemsokára találkozunk.

Üdvözlettel....



2016. aug. 21. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg, ha már ez a házid, utána kijavítjuk az esetkeges hibákat.
2016. aug. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Semmit nem tudok németül...ez a baj :(

Másképp leírnám szó nélkül...

2016. aug. 21. 23:01
 3/10 A kérdező kommentje:

Liebe Tante!

Wie gefällt Ihnen sein?Wie ist dein Sommer?

Ich sehr schnell die Zeit vergeht.Es war toll für den Sommer,Ich ausflüge mit meine Familie in den Apuseni-Gebirge.... nagyon rossz eddig?

2016. aug. 21. 23:11
 4/10 A kérdező kommentje:

Liebe Tante!

Wie gefällt Ihnen sein?Wie ist dein Sommer?

Ich sehr schnell die Zeit vergeht.Es war toll für den Sommer,Ich ausflüge mit meine Familie in den Apuseni-Gebirge:Schöne Landschaft, riesige Berge, plätschernden Bächen und sehr frische Luft bringen.Wir wandern viel,wir stiegen Berge,wir besuchten Wasserfälle, und wir sind in den Pool die Sonne genießen.

Dann Ich ging in das Lager der Religion auf Sólyomkővár.Wir schliefen in Zelten, Ich gewann viele neue Freunde, von wem Ich lernte viele neue Christliche Lieder.Ich arbeitete den Rest des Urlaubs, ich lernte zu kochen, und ich habe gesorgt meine Großmutter.Ich möchte einen Führerschein, Ich habe gelernt,aber leider

weit 24.Dezember, meine meine Geburtstag.

Langsam das Ende des Sommers Wir wollen an den Strand zu gehen mit Freundinnen.

Ich hoffe, Sie sind wohlauf, und Sie genießen Sie Ihren Urlaub.Müssen auch ruhen.

Wir sehen uns bald.


Nagyon sok a nyelvtani hibám.... :( meg nemcsak

2016. aug. 21. 23:44
 5/10 anonim ***** válasza:

A hogy tetszik lenni az

"Wie geht es ihnen?"

2016. aug. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen! De túl szèp lenne ha csak ennyi lenne a hibám...
2016. aug. 22. 00:21
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

Hát való igaz, ennél azért egy "picit" több a hiba benne....


Itt egy gyors korrektúra:


Liebe Tante!


Wie geht es Ihnen? Haben Sie schöne Ferien?

Für mich vergeht die Zeit schnell. Ich habe einen tollen Sommer gehabt, ich habe mit meiner Familie einen Ausflug in das Apuseni-Gebirge gemacht. Die Landschaft ist sehr schön, es gibt riesige Berge sind riesig, plätschernde Bäche dort, die Luft ist sehr frisch. Wir wanderten eine ganze Woche lang, besuchten Wasserfälle, und genossen die Sonne am Pool.


Anschließend ging ich in ein Religionscamp nach Sólyomkővár. Wir schliefen in Zelten, ich gewann viele neue Freunde, von denen ich viele neue christliche Lieder lernte. In der restlichen Zeit der Ferien arbeitete ich, außerdem lernte ich kochen und versorge meine Großmutter. Ich möchte meinen Führerschein machen, ich lernte schon ein bißchen dafür, aber es dauert noch sehr lang bis zu meinem Geburstag, erst am 24. Dezember werde ich 18.

Der Sommer geht langsam zu Ende, Ich plane jedoch mit meinen Freundinen am Wochende an den Strand zu gehen.


Ich hoffe, Sie sind wohlauf und Sie genießen Ihre Ferien, man braucht ja Erholung bei so viel Arbeit.


Wir sehen uns bald.


Mit freundlichen Grüssen,

2016. aug. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"es gibt riesige Berge, ..." ("sind riesig" nem kell)
2016. aug. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mostmár csak a "Liebe Tante" megszólítást kell lecseréljed arra, hogy "Liebe Frau..." (ide a tanárnő neve kerül) :):):)


Azért majd ne csodálkozz azon, ha a tanárnő első kérdése az lesz, hogy ezt kivel irattad meg....

2016. aug. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm, de nem kizàrólag" tanárnő" kell legyen... :D nagyon hálás vagyok a javítàsèrt, köszönöm!
2016. aug. 22. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!