Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek egy év alatt...

Szerintetek egy év alatt megtanulhatok franciául középfokon?

Figyelt kérdés
Angolul felsőfokon beszélek,írok,latint tanultam 4-ig,érettségiztem is belőle.
2016. aug. 10. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:
7%
Kizárt még akkor is, ha nyelvi környezetben élnél.
2016. aug. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Anyanyelvi tanárt akármikor találsz neten.

Megfelelő technikával, sok idő ráfordítással és szorgalommal szerintem lehetséges.

De az, hogy neked milyen technika a jó, neked kell tudnod, gyakorlatban kitapasztalnod. Kicsit több tapasztalat nyelvtanulás terén nem ártana hozzá.

PL. én pontosan tudom (3 nyelv után), hogy nem tudok szótárfüzetből szavakat magolva megtanulni egy nyelvet. Így aztán (most épp negyedszerre olaszul tanulok) eleve filmeket nézek és könyvet olvasok, még ha 3% -át is értem meg elsőre. Nem szótárazok mindent, csak ami a megértéshez kell, és nem magolom a szavat, mondatokat tanulok (anki-val kombinálva), ahogy azt is tudom, hogy passzív tanulásból soha nem lesz beszélgetés, tehát már 5 szó ismerete után beszélgetőpartnert kerestem (akár tanár, akár nem). Olyan könyvet választottam, ami tematikusan visz előre, nem nyolc kötetes, csak 3, tehát fél évente egyet átveszek, egyedül. Amit nem tudok, azt ingyenes nyelvtanuló oldalakon (lang-8 vagy italki) felteszem kérdésnek. Tegyél érte, és ne itt kérdezgesd, hanem keresd meg a neked fekvő módszereket és vágj bele! A saját készségeidet te ismered, nem idegenek egy névtelen fórumon!

2016. aug. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*szavat = szavakat
2016. aug. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Simán. Nekem hasonló alappal az olasz középfok meglett, 80 vhany %-kal, kevesebb mint 1 év alatt. Az olvasott szövegértés kis túlzással azonnal ment. Úgy tűnt,h az angol +latin szókincsem segítségével mindent értek. Ráadásul én a latint nem tanultam, mint idegen nyelvet, hanem a biológia tanulmányaimból ismertem sok szót. Tehát neked elvileg még könnyebb is lehet.

Heti egyszer jártam tanárhoz (nem anyanyelvi), amúgy itthon készültem sokat.

2016. aug. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyit gyakrolod, intenzìven nemhogy közèp de felsőfok is elèrhető akár.
2016. aug. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szeptemberben kezdem a franciát. Ha szeretnéd, lehetünk tanulótársak. Én egy betűt sem tudok belőle. :) De beszélek angolul felsőfokon, és olaszul és németül is kicsit, de francia tudásom szó szerint nulla. A "zsötem"-et is csak kiejteni tudom, de leírni már nem :D Szóval ennyire nulláról indulok. Egyetemen iratkozom be egy kezdő tanfolyamra, és mellette fogok tanulni itthon. :) Ha gondolod, írj privit :)
2016. aug. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért lenne kizárt? Ha megvan az akarat, és a gyakorlás, akkor simán.
2016. aug. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!