Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » BME német nyelvvizsgánal, a...

BME német nyelvvizsgánal, a saját nevemmel írjam alá a levél végét? (

Figyelt kérdés

Úgy tanultam, hogy baráti levèlnèl :

Pèlda:

Mit besten Grüssen

Anna

Hivatalosnál:

Mit freundlichen Grüssen

Pèter Fischer

De sok mindenkitől azt hallottam, hogy tilos alá írni, meg hogy nem is a saját nevet kell írni, hanem egy kitalált nevet?

Valaki megtudja mondani pontosan?



2016. aug. 23. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyilván akkor sem buksz meg, ha a rendes neveddel írod alá, csak úgy nem őrzöd meg az anonimitásod, mert alapból a javító tanár nem tudja, hogy kinek a dolgozatát javítja, csak egy kódot lát.


Szóval igen, általában kitalált névvel szokás aláírni. Nyilván olyan formában, ahogy az adott levél megköveteli. Baráti levélnél írhatod, hogy Anasztázia, hivatalosnál hogy Anasztázia Kovács, vagy amit tetszik. Nyilván ha pl. kiderül a feladatból, hogy egy fiúként kell levelet írnod, akkor férfi nevet találj ki, stb.

2016. aug. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm a választ :) Nem is èrtem, hogy nem jöttem rá magamtól eddig, hogy mièrt kell más nèvvel aláírni. :)
2016. aug. 23. 22:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak nehogy egy másik vizsgázó nevét írd be, akit meg a vizsgáztató pont ismer és pikkel rá :D


Egyébként én érettségin a saját nevemet írtam (ott ugye mindegy), nyelvvizsgánál pedig Kiss Zoltánt (nem így hívnak), ha jól emlékszem.

2016. aug. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak ne magyar sorrendben írd oda a neved
2016. nov. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pl. Erika Beke
2016. nov. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pl. Erika Ágnes Beke
2016. nov. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kösz
2019. máj. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!