Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Na most mi is a különbség?...

Na most mi is a különbség? Van egyáltalán? További részletek lent

Figyelt kérdés

Na szóval nem rég kezdtem el angol nyelvet tanulni és az figyeltem meg( mondták is hogy állítolga nem mindegy de h miért az nem modtak meg) hogy nem mindegy hogy hol szerepel a "TO" szócska. Pontosan nem tudom miről van szó csak pl tudok mondani ami lehet h rossz is.


Pl: to read : olvasni (ezt értem is)

léteik ilyen : -> read to <-- ha igen akkor ez mi mikor használjuk és ez mit jelent?


2016. aug. 25. 20:29
 1/2 chtt ***** válasza:
100%

a tanulás során fokozatosan rájössz, mit, mikor és hol - szerintem túl bonyolult lenne elmagyarázni


amit egyelőre nem árt, ha tudsz (így az elején)


to+ ige = főnévi igenév (ezt a részét értetted is:)

"to" egyébként: elöljárószó nem kevés jelentéssel, és a szövegkörnyezettől függ, hogy mit jelent


go to - menni valahová

read to - felolvas valakinek (hirtelen ez jutott eszembe, ha valami nagyon eltérő jelentése, majd a többiek beírják)

send to - elküld valahová vagy valakinek

és így tovább


a sztaki onlány szótár csekélyke 501 szócikket hoz rá - neked ebből most az első érdekes (-ni, ill. elöljáró), a többibe, ha van kedved, belenézhetsz, de ne foglalkozz vele, nehogy összezavarjon

[link]

2016. aug. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kicsit egyszerubben, ha "to go" pl. akkor az minden igenel a magyar -ni vegzodes (menni, enni, tanulni stb. tehat az ige ragozatlan alakja). Ha a vegen van, tehat "go to" akkor az az ige vonzata. Minden ige mast vonz, pl. nem mondhatod hogy "give for", mert a "give" to-t vonz. Ezeket meg kell tanulni csak:)
2016. aug. 26. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!