Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan is van ez? Roppant...

Hogyan is van ez? Roppant egyszerű a kérdés.

Figyelt kérdés

I (love<---("love" a főnév to) dance.


Főnevek esetén akkor mindig a szó után van a "to" szócska?

-->>Vagy is ilyenkor beszélhetünk vonzatos főnévről?


I (read<---("read" az ige) it to you.


Igék esetén akkor mindig a szó után van a "to" szócska?

-->>Vagy is ilyenkor beszélhetünk vonzatos igékről?


A lényeg az hogy a 'TO' az igével vagy a főnévvel megfelelően a fent elhangzottak alapján legyenek társítva. Ugye?


Jól értelmezem a dolgot?


2016. aug. 26. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
engem is érdekel..éppen nyelv tanulásban vagyok Valaki gyorsan válaszolja már meg
2016. aug. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

to love, to dance, to kiss, to do stg, ezek mind főnévi igenevek, tehát szeretni, táncolni, stb. Ilyenkor mindig az ige előtt áll a "to".


Az "I read it to you" mondatban már egész más szerepe van a "to"-nak, ott a magyar "-nak, nek"-et helyettesíti, tehát itt "elolvasom neked". Ilyenkor mindig azelőtt áll, akinek olvasom ("I read it to Péter")

2016. aug. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit fűznék hozzá az előzőhöz, hogy az "I love to dance" mondatban a "love" nem főnév, hanem ige (szeret).
2016. aug. 27. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..


hasonlóan ahhoz, amit itt, ott is leírt a #2 - ha ige előtt van a "to", főnévi igenév, ha utána, vonzatos ige

nem tudom, hogy vonzatos főnév van-e, ha van, biztos lesz, aki hoz rá példát (nekem most hirtelen egy sem jut eszembe... melléknév igen, pl. good/bad at, famous of, stb.)

mivel az ige a vonzatos, ezért a "to" és társai értelemszerűen az ige után, a főnév előtt állnak (ha a főnév lenne vonzatos, nyilván a vonzat a főnév után állna, attól vonzat, hogy vonzza maga után)

2016. aug. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!