Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor melyik? Mi erre a...

Mikor melyik? Mi erre a magyarázat?

Figyelt kérdés

Mi a To és a In közt a különbség?


Direkt írtam helytelen mondatokat.



I work to the hospital.

A kórházban dolgozok.

I shopping in the shop

Vásárlók a boltban.


! Tudom hogy nem jó a mondat To helyett in kell DE nem tudom rá a magyarázatot.


Elmagyarázná valaki hogy miért nem lehet a kettőt felcserélni ?



A helyes mondatok:


I work in the hospital.

A kórházban dolgozok.

I shopping to the shop

Vásárlók a boltban.


2016. aug. 27. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:

A TO alapjelentése HOZ HEZ HÖZ. Valami FELÉ irányol a tevékenység.


I'll travel to Italy.

Come to me.

She went to the table. - Odament az asztalhoz.

2016. aug. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
I shopping in the shop. Vásárlok a boltban. A vásárlók az mást jelent, azt hittem elírtad, de gondolom 2x csak nem.
2016. aug. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mit nem lehet érteni azon, hogy a to nem jelenti azt, hogy -ban -ben?
2016. aug. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 chtt ***** válasza:

Kedves kérdező, már bocs, de ez sima szótározási kérdés. Nem tudom, néked linkeltem-e a sztaki "to" oldalát, de ha igen, akkor remélhetőleg megnézted a jelentését. A kérdésed ezzel az erővel az is lehetne:

- Miért nem jó a "kórházHOZ dolgozom", miért úgy helyes, hogy "kórházBAN dolgozom"?

Ha a "to" azt jelenti, hogy "-hoz/hez/höz", "-ba/be, vmi felé" és a "in" jelentése "-ban/ben", szerinted mégis miért "in" kell a "to" helyett, ha kórházBAN dolgozol?


És csak úgy kíváncsiságból, milyen könyvből, oldalról szedted az "I shopping to the shop/Vásárlók a boltban" példamondatot.


I'm (= I AM!) shopping in the shop. - Vásárolok a boltban. (éppen most, amikor beszélek róla)

2016. aug. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!