Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Vonatkozó névmással kapcsolatb...

Vonatkozó névmással kapcsolatban kérdés, első mondatból nem hagyható el a which/that második mondatból igen, mi erre a magyarázat? 3. mondatból a who elhagyható ugye?

Figyelt kérdés

1. If you remember,it was the Fellcome Institute which/that was closed

down by the authorities in the 1950s.

2. You know that film (that/which) we went to see last week.

3. Jane is the who woman I told you about.


2011. aug. 30. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:

harmadik szerintem nem az igazi így :D az a who nem hogy elhagyható, hanem hiba ott így...


Jane is the woman (who) I was talkin about. itt lehet who, de el is hagyható


az elsőben a 2 was miatt kell a which


második mondatban ki is rakhatod mindkettőt, meg nem is, nem hiba ha ott van/nincs ott

2011. aug. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A 3. mondatban a who szerintem teljesen értelmetlen az onnan nem csak elhagyható de nem is való oda :s Ha nagyon akarsz bele egy "who"-t akkor ilyen lehetne, hogy "Jane is the woman who I told u about. Mert ha úgy mondod ahogy leírtad akkor furán jönne ki, hisz "Jane az a ki nő, akiről beszéltem." Szó szerint fordítottam a who-t de hülyén jön ki :D
2011. aug. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A nős mondatban a who-t elírtam.
2011. aug. 31. 18:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Az elírások kivesézve...

A lényeg az, hogy csak ott lehet elhagyni, ahol TÁRGY. Ha ALANY, akkor nem hagyható el!

sth was closed (sth= nyelvtanilag alany, hiába szenvedő, és az aktív mondatnak eredetileg a tárgya volt... de itt már nem)

we went to see sth (sth=tárgy)

told you about sb (sb=tárgy)

2011. aug. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

I see.

Thanks. :-)

2011. szept. 1. 18:58
 6/6 anonim ***** válasza:
ja, jól mondják
2011. szept. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!