Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok írni szókapcsolatokat...

Tudnátok írni szókapcsolatokat? A leggyakrabban használtakat pl : by side angol magyar jelentéssel

Figyelt kérdés
2016. aug. 28. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
buy heart
2016. aug. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem ilyenre gondoltam te szerencsétlenség.. hogy szorultál volna anyádba bele..vagy kakilt volna a dunába ilyenekre gondoltam szókapcsolatokat,prepozíció kis barátom Verb + Prep


agree to

agree on

ask for


STB...


Érthető voltam?! Jelentéssel együtt.

2016. aug. 28. 17:58
 3/4 chtt ***** válasza:
100%

Igen, érthető voltál... :(


Gyanítom, az egyes a "by heart" (kívülről, fejből) szókapcsolatra gondolt, csak véletlenül elírta. Te viszont roppant alpári módon köszönted meg.


Amikor először láttam a "kérésedet" (kérem, köszönöm), nem akartam bunkó lenni, és inkább nem írtam semmit. Most vállalom a bunkóságot, és érdekességnek közlöm véled, hogy üss fel egy szótárat. De rá is kereshetsz a hálón (pl. angol szókapcsolatok... vagy akármi).

Már bocs, de honnan találjuk ki, hogy neked jó-e az a szókapcsolat, amit mi gyakorinak tartunk?

Az iménti megnyilvánulásod után pedig valszeg egyenesen rohanni fog mindenki, hogy a kedvedben járjon...

2016. aug. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ok csá
2016. aug. 28. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!