Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért járnak az emberek...

Miért járnak az emberek angoltanárhoz?

Figyelt kérdés
minden, amit egy angoltanár tanítani tud, az le van írva tankönyvekbe, amikből temérdek mennyiséget ki lehet venni könyvtárakból ingyen. Egy angoltanárral is csak azokat a feladatokat oldják meg a diákok. Néha segít, hogy mi mit jelent, de azt meg ki lehet szótárazni. Speciálisan készít kifejezetten a nyelvvizsgára, de ilyen témájú könyvvel is Dunát lehetne rekeszteni. Akkor mégis miért járnak annyian tanárhoz átlagosan másfél óráért 4000-et fizetve?
2016. aug. 30. 20:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk hogy a kiejtést is gykoroolják?

Vagy mert van amit egyszerűbben elmagyaráz egy tanár?

2016. aug. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Te teljesen hülye vagy? Egy tanár nem egy élettelen tankönyv, tudsz tőle kérdezni, ő pedig elmagyarázza neked a nyelvtant, arról nem is beszélve, hogy folyékonyan csak akkor fogsz tudni beszélni, ha valakivel rendszeresen társalogsz(aki persze tud angolul). És hát ez nem árt a szóbelihez, de legfőképp a való élethez...
2016. aug. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Iskolába is fölösleges járni, mert minden le van írva.
2016. aug. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Én 8 ezret kérek másfél óráért.
2016. aug. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja és gondolom a te angol tankönyveid kijavítják ha mondjuk írsz egy levelet angolul...
2016. aug. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket már egyszer kérdezték.


"minden, amit egy angoltanár tanítani tud, az le van írva tankönyvekbe, amikből temérdek mennyiséget ki lehet venni könyvtárakból ingyen"


- Aha... hol van ingyen könyvtár? Beiratkoznék...

Illetve melyik tantárgyra, tudományterületre nem igaz ugyanez. És még: mennyire elterjedt, hogy az emberek ismerik az IPA-t? Anélkül nehéz a kiejtést kiolvasni a könyvekből.

Ja, és tanár nélkül honnan tudod, melyik könyvben érdemes bízni, melyik a Te szintednek való, hogyan kell beosztani a tananyagot? A könyv kijavítja a hibáidat, fogalmazásaidat, választ ad az olyan kérdésekre, amikre nem találsz választ, bárhogyan is forgatod a könyvet?

A könyv motivál, illetve követel? Könyvvel tudsz beszélgetni? A könyv feltesz váratlan kérdéseket?


Most hirtelen ennyi.

2016. aug. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%

Amikor az angol nyelvvizsgámat csináltam nem mentem el tanárhoz hanem felkészültem magamtól - sikerült elsőre a vizsga

Amikor az olasz nyelvvizsgámat csináltam egy nyár alatt eljártam tanárhoz annak ellenére hogy már volt tudásom mellette - sikerült elsőre a vizsga

A tanár tőlem óránként 3000 ft-ot kért amit reálisnak tartottam végtére franciát olaszt esetleg spanyolt nem tanítanak akárhol azonban én nem akarom lenézni viszont egy angol vagy német tanártől magas ez az ár hiszen szinte minden sarkon ezt tanítják ellenben megismétlem nem a rosszindulat vezérel.

Kérdésedre a válaszom: rossz a nyelvoktatás az iskolában vagy a tanuló gyengének érzi magát és kell aki külön segít neki...

2016. aug. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

"A tanár tőlem óránként 3000 ft-ot kért amit reálisnak tartottam végtére franciát olaszt esetleg spanyolt nem tanítanak akárhol azonban én nem akarom lenézni viszont egy angol vagy német tanártől magas ez az ár hiszen szinte minden sarkon ezt tanítják ellenben megismétlem nem a rosszindulat vezérel. "


- Ott hibázik, hogy Te csak a kínálat oldaláról nézed, a kereslet oldaláról nem. Azért tudnak minden sarkon tanítani angolt, mert van rá igény. Egy olasztanár meg felnyomhatja az árat, de akkor azt a kevés érdeklődőt is elriasztja.

És emellett 500 Ft alatt meg lehet ebédelni sokfelé, de aki minőséget szeretne, az nem sajnálja a pénzt.

2016. aug. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A könyvekből tényleg lehet tanulni, az interneten is van temérdek anyag. Ha neked ez sikerül, ráadásul jó minőségben, akkor hajrá. Senki nem fog magántanárhoz láncolni. De az emberek nagy részének sokkal könnyebb, mint könyveket bogarászni, meg amit még fentebb leírtak. Plusz ha arra várnánk, hogy mindenki magától tanuljon, visszatérhetnénk az őskorba, merthogy nem fognak.
2016. aug. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A válaszok nagyrészét nem tudom komolyan venni, mindenesetre bármien vizsgára fel lehet készülni a könyvekből. Nem annyira hatékonyan, viszont ingyenesen. Gyengébbek kedvéért a könyvtár párezer forint egy évre. Nekem csak ez az óriási ár az, ami furcsa, hiszen kis odafigyeléssel és sok munkával elég gyorsan haladhat előre az ember.
2016. aug. 30. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!