Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki megnézné, hogy jó-e a...

Valaki megnézné, hogy jó-e a fordításom? Tudom, hogy nem tökéletes, de még csak most kezdtem németet tanulni!

Figyelt kérdés

Meine Eltern haben Berufe. Meine Mutter arbeitet in dem Gericht (a bíróságon). Sie schreibt Protokoll (jegyzőkönyv). Sie arbeitet 8 Uhr. Sie beteilegt in der Gerichtsverhandlung. (Tárgyalásokon vesz részt)

Meine Vatter ist Lehrer und Ingenieur. Er arbeitet ins Büro. Er entwirft Hausen. Er arbeitet 8 Uhr.


Köszi annak, aki válaszol!


2010. ápr. 21. 18:02
 1/1 anonim válasza:

Hát összességében nem rossz...szépen leírtad én nem találtam benne nagy hibákat...az én véleményem az,hogy az elejét nem úgy kellene elkezdeni,hogy Meine Eltern haben Beruf, hanem én úgy kezdeném,hogy Meine Eltern arbeitet viel,weil...ez azt jelenti,hogy az én szüleim sokat dolgoznak,mert...bár a weil után KATI szórend van(Kötőszó,Alany,Többi mondatrész,Ige)apukádét leírom(Meine Eltern arbeitet viel,weil mein Vater Ingenieur und Lehrer ist.)

Az idővel viszont annyi van,hogy azt én úgy kezdeném mind a két esetben,hogy mettől meddig dolgoznak.Példa,hogy Meine Mutter/Mein Vater arbeitet von 8 Uhr bis 16 Uhr.

Remélem,hogy segíthettem és jó nyelvtanulást!!!

2010. ápr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!