Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van esélyem napi 1-1,5 óra...

Van esélyem napi 1-1,5 óra tanulással 1 év alatt elérni a stabil alap színtett Angolból?

Figyelt kérdés
Sajnos a munkám a család és egyéb dolgok miatt (39f) a nyelvtanulásra többnyire csak este tudok 1-1,5 nagy ritkán 2 órányi időt rászánni. Aki már sikeresen levizsgázott vagy már túl is lépett Angolból az alapszinten, az ossza már meg velem a tapasztalatát, hogy nulláról elkezdve az általam kitűzött cél teljesíthető-e a napi 1-1,5 órányi tanulásra ráfordított idővel. A nyelvtanulási képességemet még nem tudom behatárolni, hogy mennyire gyorsan fogom tudni magamba szívni az Angolhoz szükséges tudást. Elsődleges cél az lenne hogy a jövőévi nyaraláson a hotelban, és üdülő övezetben viszonylag jól megtudjam értetni magamat. Az eddigi nyaralásunkon is megoldottam a legszükségesebb dolgokat, de ez nyögvenyelős, makogósan és néha aktivity szerűen történt. Tehát ezt a színtett szeretném egy magasabb szintre fejleszteni, ahol már kerek értelmes mondatokat is ki tudnák nyögni, és el tudnám érthetően mondani ha valamivel problémám lenne vagy szükségem volna.

2016. szept. 5. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Simán, sőt napi 1 órával magasabb szintre is elérhetsz.
2016. szept. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt komolyan gondolod? Én kicsit kételkedem benne, de a próféta beszéljen belőled :)
2016. szept. 5. 22:55
 3/8 anonim válasza:
Én most szűk 1 év alatt akarok nagyon alapszintről eljutni oda, hogy meglegyen a nyelvvizsgám. Napi 2-3 óra tanulást tervezek, lehet h jövőre tanárhoz is eljárok. Remélem mindketten sikerrel járunk! :)
2016. szept. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Carragher_x ***** válasza:

Teljesen reális elképzelés, sőt igazából vmivel magasabb szintre is juthatsz ennyi idő alatt.

Amit viszont én javasolnék, hogy ne este tanulj, hanem reggel, illetve nyugodtan beiktathatsz napközben is 5-10 perces gyakorlásokat bizonyos rendszeres tevékenységek mellé. Gondolok itt olyanra mint pl munkába/hazajárás, házimunka, tisztálkodás...stb:) Ez elsőre furán hangozhat, de meglepően sok olyan rutintevékenységet végez mindenki a nap folyamán, ami inkább üresjáratnak tekinthető s minimum vmi audioanyagot lehet közben hallgatni, felmondani. Ha pedig csak 3 ilyen 10 perces periódust találsz, az már rögtön napi fél óra.:)

Az esti tanulást pedig azért nem javaslom, mert sokszor el fog maradni, illetve fáradtan nem is nagyon van értelme, hiába ülsz felette 1 órát. Inkább kelj fel egy órával/fél órával korábban és menj aludni ennyivel előbb.

2016. szept. 6. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
itt utánanézhetsz mennyi idő alatt milyen szintre lehet akár eljutni: [link]
2016. szept. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#3

Akkor neked is bele kell húznod a nyelvtanulásba. Remélem egy év múlva mindketten sikeresen teljesítjük a kitűzött célunkat.


#4

Köszi ! Nagyon feldobott az hogy úgy látjátok hogy egy év alatt elérhető számomra a kitűzött cél.

Igazából nálam is tervbe van mind az amit leírtál: munkába jövet-menet, vezetés közben, WC ülve :), fürdőszobában, reggel míg beágyazok és elkészülök már most is motyogom magamban az eddig tanult szavakat, mondatokat stb…Már beszereztem kezdő/közép és felsőfokú könyveket is a nyelvtanulásomhoz. Sőt a telefonomra is feltelepítettem az ankin-t, amivel majd saját magamnak akarok rövid mondatokat írni a könnyebb szótanulás elősegítése végett, amit bárhol és bármikor előtudok majd venni 5-10 perce ha lesz egy kis szabadidőm :) Audió anyagom is van/lesz dögivel, amivel a hallásértést is fogom tudni gyakorolni. Sajnos viszont a tanulási időpontomon nem fogok tudni változtatni, mert egyébként sem szerettek korán kelleni, ráadásul a munka miatt hétköznap reggel 5:40-kor amúgy is fel kell kelnem. Egyébként későn fekvők vagyunk (értsd 22:30-23 vagy még később) a párommal, így annyira nem gond ha este 8-tól 1-1,5 órát még tanulok. Tanulás közben ott van mellettem a szőlőcukor, hogy serkentse az agyamat, illetve vettem magamnak a koncentrációt elősegítő gyógynövényes készítményt is. Tehát mindent bevettek a célom eléréséhez, :) csak a kitartás kell számomra hogy sikerrel abszolváljam a kitűzött célomat.


#5

Igazából már lassan egy éve készülök erre, így elég sok oldalt találtam és átolvastam a témával kapcsolatosan, így többek közt az ötnyelvet is. Abból is sok erőt merítettem, de igazából egy olyan oldalt kerestem, ami ténylegesen tud majd mindenben segíteni a nyelvtanulással kapcsolatban. Most úgy érzem megtaláltam, így nagyon sok anyaghoz ill. segítséghez juthatok hozzá ahhoz hogy a célomat teljesíteni tudjam. De nekem elég lenne 5 év alatt egy felsőfokú angoltudás elérése is, nem vágyom 5 nyelvre :)

2016. szept. 6. 17:22
 7/8 Carragher_x ***** válasza:

"Most úgy érzem megtaláltam, így nagyon sok anyaghoz ill. segítséghez juthatok hozzá ahhoz hogy a célomat teljesíteni tudjam."

Kíváncsivá tettél.:) Melyik oldalról van szó?

2016. szept. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én hosszas keresgélés után a GOAngol-ba láttam meg számomra a lehetőséget. Elég interaktívak a leckék, mindegyikhez videó, amiben elmagyarázza Gábor az adott lecke anyagát, mintha csak suliban ülnék egy órán. Csak itt ha valamit nem értek visszatekerem, és újra megnézhetem az adott részt. Vannak feladatok a leckékhez (választós, szóbeírós, fordítós, szöveges), ha valamit nem értek megkérdezhetem, küldhettek be példamondatokat, komplett írásokat, és ők kijavítják számomra. Egyszeri befizetéssel alapfoktól a felsőfokig tanulhatok velük amíg bele nem unok (nem idő korlátolt). Sok anyagot (hanganyag szöveggel kiegészítve) kapok tőlük külön emailba is. Vannak saját könyveik amelyek kapcsolódnak a tematikusan felépített leckékhez, és a könyvekhez is jár hanganyag stb..

Természetesen mindezt nem ingyen adják, de számomra most úgy érzem megéri az árát. Ja és 200 napos (több mint fél év) próbaidőszakot biztosítanak, és ha ezen belül úgy érzed mégsem jött be, akkor visszaadják a befizetett összeget.

2016. szept. 6. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!