Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek megéri ritkább...

Szerintetek megéri ritkább nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Nemzetközi tanulmányokra járok, nekünk két nyelvvizsga kell a diplománkhoz. Angolból már van is, folyékonyan beszélek is szerencsére. Viszont a második nyelvvel bajban vagyok. Először valami olyasmire gondoltam mint a spanyol, francia, de aztán arra gondoltam, hogy mindenki úgyis ilyeneket választ, úgyhogy inkább már a meglèvő török tudásomat kezdtem folyékonyra fejleszteni, de azért kíváncsi lennék más mit gondol. Hasznosabb-e ez? Előre is köszönöm a válaszokat:)!

2016. szept. 7. 07:53
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Spanyol világnyelv. Közel sem ritka. Ha érdekel az a térség, ahol ezeket a nyelveket beszélik, érdemes tanulni, mert később lehet kapcsolatban kerülsz velük.


Franciaországgal is sok kapcsolata van madzsaroknak. Nem kell lekicsinyíteni ezt sem.


Szlovén már kis nyelv. Azon erősebben gondolkodnék. De nagyon szép az ország. Ellenben általános iskolában tanulnak angolul, ezért aki angolul tud, tud velük kommunikálni. Nincs gazdasági oka szlovénul tanulni.

2016. szept. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
23%

Katalanra nem gondoltal meg?

Aki beszel katalanul, erti a spanyolt, franciat, olaszt es portugalt is (ha lassan beszelnek). Raadasul ezeket a nyelveket is konnyebben tanulnad meg ha mar beszeled a katalant.


plusz pont hogy nagyon szep a hangzasa.

2016. szept. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem éppen a kérdésre válaszoltatok (az konkrétan a török nyelvre vonatkozott, a kifejtésből látható), de mentek a zöld kezek, mert értelmes válaszok voltak.


Utolsó, katalánra nem gondoltam, mert teljesen felesleges lenne megtanulni. Akkor már inkább a spanyol, azzal ugyanúgy megértem a katalánt és a portugált is, valamint a francia is könnyebb vele, de több anyag lenne hozzá.


De mint mondtam, törökül tanulok, és inkább az érdekelt, hogy van-e értelme illetve, ti tudtok-e valamit ezzel kapcsolatban.

2016. szept. 7. 14:15
 4/4 anonim ***** válasza:
87%
szerintem érdemes, sokkal kevesebb magyar ember van, aki beszél törökül, az angol meg amúgy is lingua franca, szóval a munkaerő piacon egyedibb leszel, az biztos!
2016. szept. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!