Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy ember hány nyelvet tud...

Egy ember hány nyelvet tud megtanulni?

Figyelt kérdés
Én most tanulok japánul meg angolul jövőre a suli miatt oroszul vagy franciául is fogok. Ezen kívül szeretnék még tanulni kínaiul és koreaiul is.Ha nagy az akarat erőm sikerülne?
2010. ápr. 22. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Ismerek olyan tanárt, aki 4 nyelvet tanít, mind a négyet (angol, német, orosz, francia) magas szinten műveli, népszerű és piszok drága magántanár.


Aztán egy másik nagyon régi ismim -aki amúgy szinkrontolmács - nagyban nyomja az olaszt, spanyolt, franciát, angolt (magyaron kívül persze). Isten tudja, milyen rég nem hallottam felőle, azóta már újabb nyelvek is lehetnek a tarsolyában. De ő külföldön él.


Eszembe jutott még 2 valaki, aki szintén 4 nyelven nyomja (anyanyelvén kívül) komolyan, és még több nyelven alap szinten.

De ez nem tudom, mennyire gyakori, én ilyen körökben mozgok, magam is szeretek nyelveket tanulni, de csak hobbi szinten, nekem sajnos nincs elég időm és kitartásom...


Amúgy kérdésedre a választ itt találod:

Lomb Kató néni, aki rengeteg nyelven beszél, írt egy könyvet: Így tanulok nyelveket



Te amúgy milyen módszerrel tanulsz?

2010. ápr. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mezzofanti


(ejtsd: medzo-) József, olasz nyelvtudós, szül. Bolognában 1774 szept. 19., megh. Nápolyban 1849 márc. 15. Bolognában tanult, 1797. pappá szentelték, 1804. az egyetemen tanár, 1812-ig könyvtáros volt 1831-ig. Ekkor Rómába ment s 1833. a vatikáni könyvtár első őre, 1838. kardinális lett. Világhirü volt rendkivüli nyelvtudománya miatt, mert élte vége felé 58 nyelven beszélt és irt. Tudott magyarul is; midőn József nádor 1817. nagy kisérettel Olaszországban utazott, M. Bolognában magyar nyelven üdvözölte a palatinust; M. hagyatékában, ki 1832 márc. 10. óta a magy. tud. akadémia kültagja volt, Teza Emil pisai tanár két kis magyar verset is talált.


Ez 58 nyelvet ír, a wikipédia 39-et, én nem tudom mi az igazság. :)


Lomb Kató pedig 16-20 nyelvet tudott. Pontosan nem tudni...

2010. ápr. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

No, találtam Neked linket is:

[link]

2010. ápr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Amúgy meg "beszélni egy nyelvet" - hű de tág fogalom!
2010. ápr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
pontosan 3,78 nyelven lehet megtanulni
2010. ápr. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
Nem régen megismertem egy idősebb urat, aki 18 nyelven beszél. Azt mondta, ha elékerül egy idegen nyelvű szöveg sokszor nem is tudja milyen nyelven van csak ha jobban odafigyel, mert egyszerűen csak megérti ha olvassa. Persze 18 nyelvvel könnyű. Egyébként kértem, hogy mondja el a TITKOT :) Hát ő is Lomb Kató módszerével tanult. Idegen nyelvű könyv az őt érdeklő témában. Gyakran előforduló szavak szótározása. A nyelvek szerinte egymásra épülnek. Latin spanyol olasz, orosz lengyel szlovák stb. Ebben igaza van. Ja. És még elárulta, hogy fotómemóriája van. Ami ugye nem hátrány. És mit gondoltok melyik nyelvet tanulta meg utoljára, legnehezebben? Az angolt. Mert az angol nyelv kiejtésében sokszor nincs is logika. És hiába tanulta a saját módszerével, el kellett mennie egy tanfolyamra a kiejtés miatt. Ezt nagyon nehezményezte. Azóta persze már könyvet is írt. Angolul. Hát ilyenek is vannak...
2010. ápr. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Ja csak a kérdésre nem válaszoltam. (19.22.) Én is ilyen nyelvtanulós fázisban vagyok. Elkezdtem az angolt és most fogom az olaszt is. Azt mondják napi fél óra kell egy nyelvhez mindennap, ha haladni akarsz. Egy fiú, aki angolul beszél már, és most a spanyolt tanulja, azt mondta, ha naponta 1,5 órát foglalkozol egy nyelvvel és jó nyelvérzéked van,és persze jó a memóriád fél év alatt középszintre el lehet jutni. Egyébként a kreatív nyelvtanulást kitaláló úr is huszonvalahány nyelven beszél. Majd nézd meg a neten. Szóval, ha ügyes vagy és kitartó menni fog. Sok sikert!
2010. ápr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok választ!Én egyébként úgy tanulok hogy egyszer vagy kétszer elolvasom és a fejemben van. :S
2010. ápr. 23. 17:09
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Egy ember hány nyelvet tud megtanulni?"


Egy ember kb. 70 évig él. Ha az "egy nyelvet megtanulni" mondjuk a felsőfokú nyelvvizsga szintje, akkor ebbe a 70 évbe elméletileg belefér kb. 30 nyelv egy jó képességű, de nem nyelvzseni embernél. Ha ez "egy nyelvet megtanulni" azt jelenti, hogy az illető nyelv anyanyelvi beszélője nem veszi észre, hogy ő idegen, akkor a válasz az, hogy a legtöbb ember egy idegen nyelvet sem tud megtanulni, egy kisebbség 1-2-t esetleg képes. Van egy nagyon kevés különleges zseni, aki többre is képes.


A nyelvtudás tág fogalom. Egy idegen nyelven olvasni teljesen más, mint beszélgetni, tolmácsolni pedig megint más.


"Én most tanulok japánul meg angolul jövőre a suli miatt oroszul vagy franciául is fogok."


Ha mindezt egyszerre csinálod, akkor ajánlott mindegyikre napi egy órát fordítani. Ellenkező esetben nem tanulsz gyorsabban, mint ahogy felejtesz, és akkor helyben jársz. Ez különösen igaz a japánra, amelyhez egymagában akkora erőbefektetés kell, mint az angolhoz, franciához és oroszhoz együtt.


"Ezen kívül szeretnék még tanulni kínaiul és koreaiul is."


Mind a kettő hírhedten nehéz. Természetesen ha mostantól kezdve reggel 8-tól este 10-ig minden napodat nyelvtanulással töltöd, akkor elvben 5-10 év alatt megtanulhatnál kínaiul, koreaiul és japánul egyszerre. De szerintem ezeket egyszerre tanulni őrültség. A világ legmunkaigényesebb nyelvei a japán, a koreai és a kínai.


Ettől függetlenül lehetséges megtanulni őket, ismerek embert, aki ezen a 3 nyelven _tolmácsol_, ami nem piskóta.


A nyelvek nyelvcsaládokba szerveződnek, aki tud angolul, annak a francia könnyű, francia után jöhet a spanyol, aztán az olasz és a portugál - ez így együtt 5 nyelv, kb. annyi idő alatt megtanulható, mint ahogy valaki 0-ról megtanul németül.


Aki tud oroszul, annak egyszerűbb lesz a lengyel, lengyel után a szlovák stb., vagy elindulhat egy másik irányban: bolgár, aztán szerb.


A kínai-japán-koreai triónak az a nehézsége, hogy nem rokon nyelvek. A régimódi (hanja) koreai írás és a japán kanjik kínai jelek, így a kínai jelek ismerete kismértékben könnyíti a másik két nyelv tanulását et vice versa, de ez a könnyítés messze nem akkora, mint mondjuk a francia és a spanyol közötti hasonlóság.


A sikeres nyelvtanulás legfontosabb feltétele a motiváció. Ha valami borzasztóan érdekel, ami az adott nyelven van, akkor meg tudod tanulni a nyelvet. Ha csak a nyelvvizsga kell, akkor nem nagyon sikerül megtanulni egy nyelvet. Ha maguk a nyelvek érdekelnek, akkor is jól megy, hiszen akkor az egész hobby is, nemcsak munka.

2010. ápr. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sok nyelven. Én most egyszerre 5 nyelvet tanulok (szlovák, magyar -ugye tökéletesen nem megy hisz Szlovákiába születtem- ,angol, német, francia) Amúgy 12 éves vagyok.
2011. febr. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!