Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz felsőfokú nyelvvizsgát...

Olasz felsőfokú nyelvvizsgát szeretnék, nemzetközileg és államilag elismertet. Hol lehet ilyet tenni?

Figyelt kérdés

A felsőfokúval az a probléma, hogy pl. az ECL központban szerzett tudtommal középfokig honosítható. A BME és Origo pedig nem nemzetközileg elfogadott, csak államilag.


Van olyan nyelvvizsga központ, amelyben nemzetközileg is elfogadott olasz felsőfokú nyelvvizsgát lehet tenni és esetleg plusz vizsga nélkül államilag elfogadottá lehet tenni, honosítani?


Minden tapasztalatnak örülök.


2016. szept. 11. 08:58
 1/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat, közben végre megtaláltam, amit kerestem.

Akinek hasonló igénye lenne, a választ itt találja:

[link]

2016. szept. 11. 09:02
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem origó középfok komplex van olaszból

Ami nemzetközi abból csak a CILS-et ismerem

(Certificazione d'Italiano come lingua straniera)

Miért van szükséged ilyen magas szintű képesítésre?

2016. szept. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem kizárt, hogy a jövőben szeretnék pár évet kint tölteni, és ha már nyelvvizsgára adom a fejem, gondoltam legyen olyan, ami kint is elfogadott. Ne kelljen kétszer vizsgáznom.
2016. szept. 11. 18:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Értem, szóval akkor munkához kell :-)
2016. szept. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Vajon egy ECL ér valamit Olaszországban? Vagy ECL esetén mit jelent az, hogy "nemzetközi"? Hol fogadják ezt el? Itthon látom, hogy papíron honosítani kell. Ezt a nyelvvizsga központot angol miatt már ismerem, ezért jobban tetszene, mint egy vadi új.
2016. szept. 11. 21:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem el kell hogy fogadják mivelhogy ez egy általad letett vizsga és a bizonyítványba angolul beleírjak tehát nem véletlenül tüntetik fel idegennyelven (legalábbis az enyémben így van benne) csak akkor lehet belőle gond hogy ha a munkáltató mindenképpen az olasz állam által elismert vizsgát akar...

Nekem az olasz nyelvvizsga bizonyítványom és a diplomám is át van fordíttatva olaszra a biztonság kedvéért.

Még azt hozzátenném, hogy alapból úgy kellene kialakítani az egészet, hogy soha ne legyen gond a honosítással vagyis bárhol elismerjék azt mindazonáltal a bizonyítványba magyarul, angolul és az általad letett nyelven kellene szerepelnie az adatoknak így nekem sem kellett volna átfordíttatni.

2016. szept. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!