Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Beiratkoznék a Cosmopolitan...

Birtalan Balázs kérdése:

Beiratkoznék a Cosmopolitan nyelvtanfolyamra 6 hónap intenzív tanulásra (alapfoktól -> felsőfokig) (900 óra benne van az 50 órás tréningek is). Teljesíthető szerintettek?

Figyelt kérdés

Most a munkámat hagyom ott (Java, PHP), mert nem tudok tovább fejlődni, viszont mindenhol angol kell (ITSH, multik stb).


Most a cél hogy a 6 hónapban, csak angolt tanuljak még szünetben is, a passzív beszédemet aktívvá akarom tenni!

És lerakni az alpfokút->aztán a középfokút -> és a felsőfokút. 6 hónapos intenzív tanulás (900 óra).


Alapfok (B1)

Haladó (B2.1)

Haladó+ (B2)

Középfok (B2)

Középfok feletti (B2+)

Felsőfok (C1)



2016. szept. 11. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:

900 óra az majdnem annyi, mint a munkaidő.

Ha lesz még rá naponta 4 óra energiád gyakorolni, készülni, stb... lesz?


Szerintem ez olyan lesz, mint egy egyetemi vizsga. Az ember a fején egyensúlyozza a fellapátolt tudáshalmazt, ami már akkor omlik lefelé, mikor a hármast írja be a tanár az indexbe...

De persze utána a romok mellett stabil alapot lehet betonozni, a tégláról leverni a maltert és újra építkezni.

No de kérdés, hogy mi is kell, papír, vagy tudás?


Bocs a gondolatokért.

2016. szept. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Semmi gond, én köszönöm, mert ez bennem is felmerült, végülis a kérdésem ezzel kapcsolatosan tettem fel.


A cél az lenne, hogy mindig használjam a munkahelyemen az angolt szóban és írásban, akár itt a multicégeknél, vagy ha úgy alakul kint külföldön (de még nem most, ezért készülnék). Itt a multiknál a szóbeli interjún most elbuknék.


Tehát mindennapi használatra kellene. (Tudás)

Számítok rá, hogy a 6 hónapot 3-4 hónapra nyújtom, tehát olyan 10 hónap lesz belőle. Ez kb 1400-1500 óra összesen, intenzíven.


A napi oktatás úgy oszlik el, hogy 5 óra oktatás nyelvtan stb. utána 3 óra csak beszélgetés, különböző témakörökben. Otthon a leckét írom meg, és amit tudok gyakorlok (max 2-3 plusz fér bele, utána részmunkaidő).Szombatonként plusz 5 óra angol oktatás lenne ugyanez, csak lassítottan. Vasárnap meg részmunkaidő.

2016. szept. 12. 06:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Fárasztó lesz! Vigyázz magadra, meg ne utáld - meg hajnalban félálomban ne közlekedj villamossíneken keresztül.
2016. szept. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, hogy-hogy erre nagyon úgy készülök...

Amúgy előre tanulok, már pár hónapja, Grammar In Use meg BookWorms-ből és már van alap, de végig viszem.


Viszont kaptam lehetőséget a munkahelytől, hogy hétvégén is dolgozhassak, és így a délután a leckét megtudom csinálni hétköznap és élvezve hátra dőlve nézem mint most a bbc-t és az entertainment, és tanulom a szókincset. Tehát kezd alakulni a kép :) és valószínű most az lesz hogy inkább 900 óra (6 hónap) a középfokig, és a főfokú az plusz 3-4 hónap (+500 óra) lesz.


kemény 400 000 ft de ezt félre raktam rá már. Szerintem ha sikerül (mert hiszem azt) meg fog térülni.


28 éves vagyok, szerintem egy jó évet érdemes feláldozni az életemből, mert lehet hogy 35-40 évesen már nem menne :S

2016. szept. 12. 15:54
 5/9 anonim válasza:
Szia. Hogy ment? Sikerült?
2017. aug. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tanulo0001 válasza:
Szerintem nem de az biztos hogy a tudásod jobb lesz mint volt ! :)
2018. jún. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sikerült! Leraktam a B2 est! És most Angliában élek és dolgozok. Szóval számomra megerte de mimden nap perceben tanulnom kellett és oda figyelnem a készségeimre ha vmelyik gyengébb akkor azt fejlesztettem.


Sok munka és van amikor azt érzed hogy feladod amit nem szabad.

2018. jún. 22. 06:25
 8/9 A kérdező kommentje:
Annyi hogy nem mentem el felsőfokúra a biztosabb a b2 volt utana mar inkabb azon voltam hogy kimegyek Angliába mert a Brexit is itt van stb. Nincs idő. Es kaptam levelet en megusztam ugy szolvan a brexitet. Bekerulok a presettled be alig 5 ev mulva meg is kapom a settled itt. A felsot majd itt lerakom lesz időm fejlődni főleg itt es ezt érzem is. :)
2018. jún. 22. 06:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Gratulálok neked Kérdező!! : )
2018. dec. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!