Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kétségbeesetten keresem a...

Kétségbeesetten keresem a módját, hogyan tudom kivitelezni ezt?

Figyelt kérdés

Nemrégiben egy sorsfordító dolog történt ez életemben, nem sikerült a jelentkezésem az egyetemre. Így a tanulás helyett, most úgy döntöttem nyelvet tanulok, nincs még meg a középfokú nyelvvizsgám viszont már jó alapokkal rendelkezem, amit egy csoportos nyelvsuliban szedtem magamra az elmúlt időszakban. Úgy terveztem, hogy a jelenlegi tudásom folyamatosan bővítem és itthon tanulok, "egész nap és csak nyelvet" viszont ezt a mai napig nem sikerült kiviteleznem.

Van, hogy angol könyvet olvasok vagy éppen sorozatot nézek, leülök szavakat bújok és tanulok, kicsit ismétlem a nyelvtant, vagy cikkeket videókat nézek a neten...


De ezt valahogy nem lehet egész nap, pár óránál többet így nem tudok egy nap tanulni!

Mellette Duolingót meg appokat csinálok, csak azért, hogy minél többet legyen az angol jelen a mindennapjaimban.


A kérésem az lenne, hogyan lehet otthon tényleg hatékonyan tanulni nyelvet? Mire és hogyan érdemes hangsúlyt fektetni?

Legfőképpen most a középfokú nyelvvizsga lenne a célom, de a legnagyobb hiányosságom a szavakban van, a nyelvtan az elég jól megy.


Valakinek van valami bevált módszere, vagy bármilyen ötlete, hogyan tudom tényleg hasznosság tenni az itthon töltött időt és fejleszeni magam?

Mert úgy érzem, amit jelenleg csinálok az nem tanulás és még csak a hasznosságát sem tudom megbecsülni.



2016. szept. 11. 23:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Többet ér, ha beosztod az időd. Nem lehet eredményesen tanulni napi több órát. Ez nem egy törilecke. A nyelvnek ülepednie kell. Ha egyszerre túl sokat tanulsz úgy sem marad meg. Konkrét tanulással (pl. Nyelvtan) napi 30-60 percnél többet nem érdemes tölteni. Ami hasznos, ha körbeveszed magad a nyelvvel. Pl. Minden reggel és este megnézel 1 részt (!) a kedvenc sorozatodból angolul. Napi max. 1 órát olvasod a neked tetsző könyvet, regényt, cikket stb. Hasznos a "shadowing" is. Adott szöveget meghallgatod majd megpróbálod pont ugyanúgy elismételni. Érdemes soronként. Ha felveszed és a hangod az eredetivel összeveted, akkor ki is tudod javítani önmagad. Ezenkívül a spontán beszélgetés lendít még sokat a nyelvtudáson. Italki, lang-8 (én ezeket használom), jó felületek arra, hogy az ember tanulótársakra leljen.


De a hatékonyság titka az időbeosztás és nem a mennyiség. Pl. Minden reggel egy rész a sorozatból, aztán 2 óra szünet. 1 óra nyelvtan olvasgatás és gyakorlás. Ebéd. Pihenés. 1 óra regényolvasás. Aztán megint nem foglalkozni vele estig. Sportolj, akármi. Este egy kis shadowing vagy skype másokkal. Szóval tudd előre hogy mikor és mit csinálsz és ne vidd túlzásba.

2016. szept. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit tanácsoljak.

Esetleg ha hajlandó vagy kimozdulni az országból akkor menj ki egy pár évre valahova külföldre pl; anglia usa kanada ausztrália hollandia stb meló +nyelvtanulás egyből bele a mélyvizbe..Egy ilyen akció nagyot tud lendíteni a már nyelvtudásodon.Itthon Tv ből könyvből meg iskolában nem lehet megtanulni angolul max a nyelvtant.Egész más az életben amikor élesben kommunikálsz angolul emberekkel.

2016. szept. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hova nem vettek fel?
2016. szept. 13. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Itthon Tv ből könyvből meg iskolában nem lehet megtanulni angolul max a nyelvtant


A mai világban ez már nem igaz. Internet segítségével napi 24 órában talál anyanyelvi beszélgetőtársat, ingyen. Ilyet csak az ír le, aki nem tudja használni a technikát.

2016. szept. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!