Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Svájcban beszélnek angolul?

Svájcban beszélnek angolul?

Figyelt kérdés
illetve van-e olyan része, ahol sokan beszélnek angolul?

2016. szept. 20. 20:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Nyilvàn utánanéztél már Google segítségével, hogy az egyes kantonokban a német, a francia és az olasz nyelv hivatalos, illetve a lakosság egy százaléka beszéli még a rétorománt.. tehát most csak arra vagy kíváncsi, hogy általában mennyire lehet boldogulni az angollal. Meglepően jól, de nincs rá szabály, hogy hol beszélik többen. Találkoztam huszonévessel aki nem, és lepődtem meg ősz hajú nénikén, aki igen. Nincs angol kolónia sehol, teljesen random, hogy ki milyen nyelven beszél még a hivataloson kívül. Zürichben például alig találtam olyat, aki beszélne olaszul, míg Ticinoban kevesen beszélnek franciául... nincs általános szabály.
2016. szept. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%
A Milkatehén.
2016. szept. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
15%
mer az nemzetközi
2016. szept. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Haha. Értelmesebb válaszok?
2016. szept. 21. 00:06
 5/14 anonim ***** válasza:
33%
Persze.
2016. szept. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

Haha, mit aksrsz meg kerdrzo?

#1 tokeletes leirta, nem kell hozza se ertelmes, se ertelmetlen hozzafuzes.

2016. szept. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

Azért elgondolkoztató: valaki (jelen esetben #1) ad egy kimerítő, kíváló választ a kérdésre. Reakció? A kérdező elkezd haházni (valószínűleg a Milkatehén kapcsán) és odaszűrja, hogy mi lenne, ha valaki adna a kérdésére egy értelmes választ. Megint mások #1)-es tökéletes válaszát lepontázzák, mint nem hasznos választ (meg persze egyikük sem indokolja, hogy miért. Teszi csak úgy, gonoszságból, nem kell adja a nevét, vagy az arcát hozzá).


... És akkor csodálkoztok kedves fórumlakók, hogy azok, akik értelmes válaszokat tudnak adni, megosztják a tudásukat veletek, előbb-utóbb kihátrálnak erről a fórumról.


Egyébként kedves kérdező, szerinted a saját kérdésed értelmes? Svájcban nem angolul beszélnek, hanem régiótól függően németül, franciául, olaszul. El lehet boldogulni Svájcban angolul? Hát végül is el lehet: ha turistaként odamész nem lesz gondod szállodai szobát kivenni, az étteremben ételt kapni, és még a legtöbb rendőr is el fog tudni igazítani, ha el akarsz jutni A-ból B-be. Ha pedig meghívnak egy partira, akkor a társaság egy jó részével valószínűleg el fogsz tudni beszélgetni valamilyen szinten angolul.


Ha viszont egy másik országban - jelen esetben Svájcban - akarsz élni, akkor elsődleges követelmény, hogy tanuld meg azt a nyelvet, ahogy ott beszélnek. Ha pedig neked a német, vagy a francia 'fúúúj' de nehéz, 'fúúúj' de ronda, stb., akkor menj Nagy-Britanniába, az USA-ba, Kanadába, vagy Ausztráliába. Ezekben az országokban garantáltan igen sokan beszélnek angolul....

2016. szept. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát utolsó tőled is köszönöm a választ, de ha véleményt írsz, akkor szerintem csak idődet vesztegeted. Ha szerinted értelmetlen kérdést tettem, akkor minek válaszolsz??
2016. szept. 21. 15:08
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

Kértdező, állítsál már magadon, de sürgősen!


Az első tökéletesen! megválszolta a kérdésedet, nem kell leszólni érte.


Vagy miért érdeklődsz ha egyáltalán nem érdekel a felelet?!


Amúgy: emberfüggő. Oviban saját nyelvet (svájci német kantoni nyelvjárás) sajátítják el beszédileg, suliban első nyelvként a hochdeutschot tanulják (amit te német órán), aztán választhatnak olasz, francia vagy angol közül. Aki amelyiket választja, azon fog beszélni második nyelvként.


Egyébként munkahelyeket, cégeknél igen, de egyébként... párom Svájcban dolgozik, és megérteti magát.

2016. szept. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
21%
A Milkatehénnel csak a kérdés faramuci voltára kívántam rávilágítani.
2016. szept. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!